Tarçın zayıflama: özellikleri, kullanımı, yorumları, kilo

Son zamanlarda beslenme uzmanları tarafından kullanılmak üzere geldi tarçın zayıflama. Onu verim verdi ürün hızlı şöhret ve popülerlik. Ondan yeterli sadece yemek, içki, yardımcı olan, ağırlığı azaltmak. Aynı zamanda çeşitli reçeteli formüller yardımcı olacaktır en iyi seçenek seçmek için kurtulmak aşırı kilo.

Tarçın açıklama

tarçın zayıflama

Tarçın (korisnik seylan) bir yaprak dökmeyen ağaç, kendisiyle ailesine Defne cins Korisnik. Yüksekliği 15 ulaşabilirsiniz m. Yetişen bir ağaç. Sri Lanka ve Batı Hindistan. Kültür seviyor tropikal ve subtropikal iklim.

Aslında tarçın, kurutulmuş kabuğu bir başka parçası olarak kullanılan bir baharat. İçin baharat kullanılır genç sürgünler ağaç kesilir ve ayrılır. Dış katman ve iç katman etinden kalınlığı 1 mm ve kurutulur. Kuruturken doğranmış plak alınır, ince tüpler anımsatan papirüs.

Kurutma işleminde toplama elde koyu kahverengi renk. Daha sonra kendi halinde kesilir parçalar halinde 5-10 cm uzunluğunda. Öyle görünüyor çok sevilen bir baharat onun orijinal formu.

Orada dört ürün çeşitleri:

 • Seylan – gerçek asil tarçın olan değerli tıbbi özellikleri;
 • Malabar – kahverengi tarçın;
 • Tarçın – baharatlı tarçın;
 • Çin (çin tarçını) – sahte tarçın.

Dikkat! Gerçek bilenler bir ürün tavsiye satın almak için tam olarak bir değnek değil, toz tarçın. Sadece bu yüzden ayırt etmek gerçek tarçın bulunan cassia (çift baharatlar).

Özellikleri tarçın zayıflama

Tüm özellikleri baharat vurgulamak ve temel beş yararlı zayıflama:

 1. Bir anti-inflamatuar. Fazla kilolu olmak, özellikle haddeleme obezite, doğrudan bağlantı ile kronik inflamatuar süreçler vücutta. Yani ne iltihabını giderir — kilo kaybı teşvik.
 2. İnsülin duyarlılığını artırır. Yani, artan vücut direnci insülin, kültür giderir nedenini kümesi aşırı vücut ağırlığı.
 3. Düşürür oranları, kan şekeri. Kısmen spezia kendisi gibi davranır ve insülin – teşvik içindeki glikoz, hücre içine daha fazla işlem için bir enerji değil, yağ depolar. Aynı kültürü teşvik yavaşlamasına ayrı enzimler sindirim, sorumlu, hızlı yarma karbonhidrat. Ve, bilindiği gibi, hızlı karbonhidrat kilo alımı için katkıda bulunur.
 4. Psikolojik düzeyde baharat olarak algılanan tatlılık. Bu nedenle, teşvik kademeli reddine tatlı, olumlu yönde etkileyen bir süreç vücut ağırlığı azaltmak.
 5. Bir ilaç. Doğuda bir söz vardır: «Tarçın eğlenceli kalp». Genellikle bir dizi aşırı kilo ile ilişkili aşırı tüketilmesi, gıda arka plan, sinir, stres. Bu nedenle, iyileştirilmesi, ruh hali, kültür olur, son derece yararlı mücadelede kilolu.
 6. Ürün içerir bileşiminde çok sayıda antioksidan, özellikle polifenoller. Göre diğer baharatlar korisnik olarak kabul edilir tartışmasız lideri sayısına göre antioksidanlar. Hatta aşarak, kekik ve sarımsak.

Eğitici! Alışık olduğumuz ince lezzet baharat, işte çiçek bu kültür var, çok keskin ve kötü bir koku.

Zayıflama karın ve yan evde

Ürün kullanabilirsiniz, hem iç, hem de dış kullanım için. Uygulama için baharat sargı azaltmak için yardımcı olur ve yağ boşlukta, karın, rahatlatmak belirtileri selülit, yapacak kontür şeklin keskin.

Kullanım şekli bilinen uzun bir süre için, ve sonra yapmak moda haline farklı sarar onu eklemek çelik karışımı için bakım. Uygulanan vücut aktif maddeler bulunan bir parçası olarak baharat, nüfuz derinin üst katmanları çalıştırarak sayısız biyokimyasal reaksiyonlar.

Güvenli sarar başlattı çeşitli işlemler:

tarçın ile zayıflama
 • uyarır, lenf akışını;
 • normalleştirir, kan dolaşımını;
 • çözüyor;
 • ısınır cilt (kullanırken film güçlendirilmiş ısı etkisi);
 • tatili yağ hücre;
 • başlattı metabolik süreçleri;
 • hücrelerin enerji ortamını iyileştiren ve dermis oksijen ve besin bileşenleri;
 • ortadan kaldırır toksinler ve diğer zararlı maddelerin;
 • etkisi cildi besleyici, enerji verici ve canlandırıcı etki.

Buna göre, sarar tarçın ile etkili gidermek için selülit ve zayıflama. Deri prosedür sonra olur, düz, pürüzsüz ve elastik. Ve hoş bir koku ve ısınma etkisi, dinlenmek ve maksimum zevk almak için bu hoş bir yordam.

Unutmayın! Kullanımı herhangi bir karışımı olabilir net bir uyum önerileri ve uygulama teknolojisi, yokluğunda kontrendikasyonları.

Daha önce yordamı gerekir sıcak bir banyo almak. Bu yardımcı olur gözenekleri açmak. Sonra uygulamak gerekir vücut fırçalayın, arıtma keratinli hücrelere. Karışımı şal için önceden hazırlanır. Ayrıca gerekli testi alerjik bir reaksiyon.

Hazırlanan karışım uygulanır problemli bölgeye, eşit ve şal film sarılmak. Üstüne giyebileceği sıcak bir bornoz ya da saklanacak bir battaniye. Böyle bir yordam daha iyi yatmak ve dinlenmek. Zaman alıntılar araçları 20-60 dakika. Bir kez ısı ve karıncalanma yetişir, yanma, prosedürü tamamlamak ve kalıntıları araçları ile yıkayın, cilt. Temizlemek için karışım için gerekli sıcak altında bulunmaktadır. Gerçekleştirmek sarar ile 2-3 gün. Sadece belki 10-15 prosedürleri.

Klasik şal

Zeytin yağı hafifçe ısıtılır, buhar banyosu, kıyafet lavanta esansiyel yağı. Tavsiye edilmez çok yükseltmek, yağ sıcaklığı, çünkü etkisi altında yüksek sıcaklık eter artık kendi iyileştirici özellikleri ve güvenli etkisiz hale gelecektir. Karışımı hazırlamak için 1-2 damla eter 1 yemek kaşığı yağ. Dayanabilir 30-40 dakika.

Giyimi, biber ile

Böyle bir kompozisyon çok etkili, ancak tahrişe neden olabilir. Herkes bilir ki kırmızı biber ana güreşçi ile selülit. Birlikte, tarçın ile oluşturulan güçlü bir ısı etkisi sorun alanı, sonucunda sürecini hızlandırarak kan dolaşımını ve bölme yağ hücreleri.

Pişirirken salça karıştırılır, üzerine üç yemek kaşığı zeytin yağı, tarçın, kırmızı biber. Karışımı ısıtılmış bir buhar banyosu.

Cennet tohumu taneleri karışımı

Macunu zencefil ile de üreten unutulmaz bir yanma etkisi, sonuçta tarçın ve zencefil – iki ısınma vardır. Rendelenmiş zencefil ve toz tarçın bağlamak eşit parçaya. Kıyafet süt ya da zeytin yağı elde etmek için kalın bir bulamaç. Dayanacak böyle bir kompozisyon olabilir yarım saat kadar.

Bal şal

Bal ve tarçın ile mükemmel bir kombinasyon zayıflama. Ayrıca, böyle bir kombinasyonu bileşenleri, nadir verir, alerjik bir reaksiyon. 4 yemek kaşığı bal ile karıştırılmış 3 yemek kaşığı tarçın tozu. Hafifçe ısıtılmış bir buhar banyosu. Dayanacak böyle bir kompozisyon olabilir yaklaşık bir saat.

>Dikkat! Değer artırmak için maruz kalma süresi besteleri olmasa bile hoş bir duygu. Tüm ısınma bileşenleri var toplu eylem ve akıntı yararlı, güvenli geçer deşarjı tehlikeli.

Yemek tarifleri tarçın ile zayıflama

infüzyon tarçın

Zayıflamak için vücut kitle baharat uygulanabilir çeşitli kombinasyonlarda ve formülasyonları. En sık malzemelerle savunan bal, tarçın ve zencefil. Çeşitlilik reçeteli formüller gerçekten almak o tarifi ne olacak tadı ve işlemi yapacak serbest sinir bozucu kg en keyifli ve etkili.

İçki diyet: su, limon, bal, tarçın, zencefil

Almak için yararlı bir içecek bir bardak kaynamış sıcak su kullanın 1 saat.l. taze küçük zencefil ve baharat. Kapasite servis ve demlenmeye bırakın 30 dakika. Bir süre sonra eklenir limon suyu (yarım) ve 2 çay kaşığı sıvı bal.

Elde edilen içecek soğuk (koyma buzdolabı). İçecek yarım bardak sutra ve akşam tercihen aç karnına için. Hazırlamak böyle bir araç için her gün gerekir, çünkü uzun süreli depolama sırasında tüm bileşenler kaybetmek yararlı özellikleri.

Kefir kokteyli, elma ve tarçın

2 elma temizlenir kabuğu ve çekirdeği ve öğütülmüş blender püresi. Kıyafet yoğurt ve bir kez daha şanti. Dökün 1 saat.l. toz tarçın ve iyice karıştırılır. Böyle bir kokteyl olacak harika bir kahvaltı ya da bir seçenek doğru atıştırmak yerine ekmek ve tatlı tatlı.

«Kokteyl süper»

Oluşan bu kokteyl yoğurt, zencefil, baharat ve kırmızı biber. Böyle bir kokteyl başlattı metabolizma, ortadan kaldırır, uzun süre açlık hissi. Ama onun kullanımı, dikkatli ve takip etmek için vücudun yanıttır. Yemek için bir kokteyl 1 su bardağı yoğurt eklenir ½ çay kaşığı zencefil (rendelenmiş), baharat, 1 tutam acı biber. Kullanılması tavsiye edilir, aç karnına. Etkisi böyle bir kokteyl aceleci, ama can sistemi sorunları sindirim. Tüketilmesi «kokteyl modelleri» en fazla günde bir kez.

Önemli! Yemek için reçeteli formüller kullanmak için tarçın veya tarçın. Da kullanmanızı tavsiye ederiz sopa baharat, çünkü onlar korumak daha fazla sayıda besin ve sonuç, en etkili.

Tarçın ile bal gibi, yemek, yemek tarifleri

Bal ile müstehcenlik – benzersiz bağlantı başarılı bir şekilde kullanılan ve güzellik için vücudun iyileşme. Bu kabul edilir bir çay kullanılan bal ve tarçın gecikmeler yaşlılık belirtileri. Nektar kullanmanız gerekir doğal değil pastörize. İdeal olarak, bu olmalıdır ev ile yerel bir arı kovanı.

İnfüzyon tarçın ve bal

Pişirme araçları 1 bardak sıcak kaynamış su ekleyin yarım santimetre kalınlığında sopa (veya 1 tsp toz) tarçın. Karıştırılır, servis havlu ve zaman yarım saat demlenmeye. Daha sonra kıyafet 2 tsp nektar, iyice karıştırılır. Bitmiş içki tüketilen iki kez (sabah ve akşam) aç karnına 0,5 bardak. Her zaman gerekli pişirmek için taze bir infüzyon ve içme ve 24 saat boyunca. Bir infüzyon içmek gerekir soğutmalı olarak değil, ısınmak için. Tavuk uygulamalar olabilir 2-8 hafta kesintisiz.

Çay ile tarçın ve bal

Pişirmek için yararlı bir içecek demlenmiş 200 ml herhangi bir çay (bitkisel, yeşil, çay), aktarmak kaldırarak kaynak. Daha sonra kıyafet 1 tsp. tarçın tozu (0,5 cm sopa), servis ve demlenmeye bırakın 30 dakika. Sonra kıyafet bal (2 çay kaşığı) ve iyice karıştırın. Almak böyle bir içki gerekir aç karnına, sabah ve akşam yarım fincan.
Tavsiye edilmez pişirmek için büyük bir porsiyon demektir. Uzun süreli depolama için (24 saatten fazla) içki kaybeder yarar.

Unutmayın! Bal eklenir, sıcak su, sonuçta, yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında tüm yararlı özellikleri yok. Bu yüzden ona kıyafet için 30 dakika geçtikten sonra zerk baharatlar ve soğutma sıvısı.

Kefir kokteyli, bal

Böyle bir kefir tüketilebilir çerez olarak, yanı sıra ayrı bir yemek oruç gün. İçin hazırlıkları kokteyl 0,5 litre yoğurt (tercihen yağsız) kıyafet 1 çay kaşığı baharat 2 tatlı kaşığı bal. Tüm malzemeyi iyice karıştırın.

Hazır kokteyl içecek gün boyunca. Depolama aracı değil tabi. Bırakın içki buzdolabında ve tüketilmesi soğutmalı. Almak için böyle bir kokteyl olabilir uzun zaman sonra bile, bir hedefi elde edilir – zayıflama. Böyle bir içki teşkil yararlı bir ek olarak, diyet, korumaya yardımcı olur, vücut kitle indeksi önlenmesidir farklı bir hastalık.

En geçerli yöntem ile zayıflama tarçın

En ekonomik ve en etkili çözüm aşırı kilo açmak baharat günlük diyet. Onu ekleyebilirsiniz çay, kahve, komposto ve çeşitli yemekler kullanarak doğrudan baharat olarak vermek için enfes bir lezzet ve renk verir, tat.

Çok sayıda araştırma, amerikalı bilim adamları kanıtlamak günlük tüketim tarçın kilo vermeye yardımcı olur, yumuşak ve ağrısızdır. Ayrıca, ürün ile birlikte bal yakalanma olasılığını azaltmaya yardımcı olur ve kalp-damar hastalığı.

içecek-tarçınlı

Gün boyunca tüketilebilir evet evet tarçın, sabahları kahve içme ilavesi ile baharat. Bu arada, kullanarak korisnik azaltmak miktarda tüketilen şeker, yiyecek ve içecek. Amatör taze meyve suları ve smoothies artırabilir besin değeri kokteyl kullanarak 1/2 tsp tarçın.

Bilin! Tarçın özü değil, uygun kilo kaybı için, bu yüzden onu kullanmayın reçeteli formülasyonları.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları

Kullanmadan önce baharat incelemek gerekir kontrendikasyonları arttırılır sağlık etkisi altında ürün. Bu hala geçerli:

 • fırsat alerjik reaksiyonlar; depresyon; kalp hastalığı; ülseratif mide hastalıkları;
 • kişisel intoleransı herhangi bir ürün reçeteye tabi olan kompozisyon;
 • gebelik ve emzirme;
 • safra taşları ve böbrek;
 • patoloji solunum sistemi (koku, baharat, sadece durumu daha da kötüye);
 • pulmoner fibrozis; enterokolit; pankreatit ve kolesistit;
 • kullanımı güçlü tıbbi ilaçlar;
 • miyokardit;
 • deri hastalığı ağır akımları.
17.01.2019