Zayıflama: yararları ve zararları

Düşünce, kilo kaybetme, insanların çoğu ayarlanır mantıklı bir soru: ne fayda getirecek ve ne kadar zararlı olabilir? Hayvanlar aleminde kilo kaybı süreci – bu hemen hemen her zaman kötü, çünkü, yaşamı tehdit eden bir canlı. Ancak, ilgili kişinin durum farklı – bol ve uygun fiyatta gıda yol açtı, insanların büyük çoğunluğu kilolu, bazıları – obezite. Bu nedenle, bu durumda, işlem bir zayıflama olabilir haklı, çünkü yol açacaktır sağlığı ve ömrünü uzatır. Yani ne fayda ve zarar getirebilir bize zayıflama?

zayıflama

Zarar zayıflama

Zayıflama diyet – farklıdır. Bir durumda, o zaman yararlı olabilir, ve başka bir yol geri dönüşü olmayan bozukluklara sağlık.

Zayıflama zararlı olabilir, eğer:

  • Çok şiddetli kilo kaybı (sıkı diyet) – daha sert bir diyet, daha güçlü bir vücut üzerinde yük ve daha yüksek bir şans arıza ve geri dönüş hala ağırlıkta.
  • Zayıflama için spor amaçlı – her şeyden önce bu durum vücut geliştiriciler için değil, sadece önemli ölçüde tahrik ağırlık, ama aynı zamanda çok dehydrating yanı sıra yük organ ve sistemleri alımı güçlü bir ilaç anlamına gelir.
  • Esnek olmayan bir sınırlama veya yasaklama, belirli bir besin – birçok diyet kısıtlayan veya yasaklayan tüketimi herhangi bir besin – örneğin, karbonhidrat ve/veya yağ. Olanlara bakın protein olmadan diyet karbonhidrat olmadan, yağ ve diğer diyet. Örneğin, yasağı yağ alımı bozukluklara yol açar çalışması endokrin sistem ve düşük hormon üretimi; tüketimi, bazı proteinlerin ciddi yükler karaciğer ve böbrek, ve de onlara yol açar zehirli zehirlenmesi.
  • Kullanımı çiftliği-ilaçlar ve diyet takviyeleri kilo kaybı için – herhangi bir ilaç kullanımı ve diyet takviyeleri kilo kaybı için çok tehlikeli olabilir sağlık. Buna ek olarak, bu, değil, nedenini ortadan kaldırır, aşırı kilo, yanlış beslenme ve aşırı kalori ve çoğunlukla hiç üzerinde bir etkisi vardır ağırlık. Ancak, onlar-ebilmek-si olmak bir dizi, kontrendikasyonları ve yan etkileri.

Faydaları zayıflama

Olmasına rağmen, olası zararları, zayıflama, sağlık, anlaşılmalıdır ki o, kendini yalnızca yanlış bir yaklaşım bu konuda ve varsayımlar yukarıda belirtilen hata. Doğru bir yaklaşım ve anlayış sürecinin herhangi bir anormal çalışma, vücudun görülmez, tam tersi oluyor, sağlığı geliştirme ve yükü azaltarak organ ve sistemleri.

  • Yükü azaltarak, eklem – aşırı kilo vardır üzerinde ek bir yük eklemler, özellikle bir kişi için değil uğraşmaktadır. Bu koşulları yaratır sorunları ile eklem (artrit, artroz) gelecek. Bu arada, düşük ağırlık rahat bir vücut için izin verir geciktirmek ya da tamamen önlemek.
  • Üzerindeki yükü azaltarak iç organları – eğitim aşırı kilo diyor hakkında düzenli beslenme, yani artan kalori tüketimi. Gerçek hayatta, bu tezahür tüketimi aşırı ve/veya zararlı yemek vardır üzerinde artan bir yük organları ve vücut sistemleri, gelecekte ciddi neden olabilir patoloji – örneğin, şeker hastalığı. Getiren kişinin beslenme düzeni ve kilo normal önlemek için yardımcı olur ve bu yük, uyarı, gelişimi gibi hastalıklar.
  • Gelişme hormonal arka plan – en son makaleler getirmiştim bilimsel araştırma bağlı olarak, aşırı kilo ve güç seviyesi, cinsiyet ve anabolik hormon. Aşırı kilo sentezini inhibe veri hormonların ortaya çıkan ciddi hormonal bozukluklara. Örneğin, bir erkek kilolu bir kadın var özellikleri, çünkü sentez, kendi testosteron azalır ve düzeyi kadın hormonları (östrojen) yüksek olur.
  • Sağlık geliştirin ve fiziksel aktivitenin artırılması
  • Artan estetik güzellik vücut ve çekiciliği

Doğru sonuçlar

Bu nedenle, kilo kaybı zararlı olabilir sadece durumda, yanlış diyet, rejim, alma yanı sıra, ilaç ve biyolojik olarak aktif bir ilaç. Yani, ön plana çıkan şey, tam olarak nasıl kilo. Buna bağlı unfriendliness bu işlem, aynı zamanda verimliliği de stablity bir sonuç.

faydaları zayıflama

Doğru bir yaklaşım ve işçiliği doğru alışkanlıkları zayıflama etkili olacak ve sağlık için yararlı. Temel faydaları olacaktır iyileştirilmesi durum, vücudun iç organları ve sistemleri, yanı sıra sağlık ve psikolojik tatmin estetik vücudunun ve artan çekiciliği.

30.11.2018