Diyet zayıflama: menü, yemek tarifleri, evde, özü

Makale konusu — doğru beslenme, zayıflama. Biz söyleyelim yararları hakkında bir kahvaltı ağırlığı azaltmak için tavsiyelerde bulunmak sürecini kolaylaştıracak, kilo kaybı.

diyet zayıflama

Özü doğru beslenme

Hızlı kilo kaybı ile sıkı diyetler, genellikle istediğiniz sonuçları verebilir. Bu sadece tüm insanlar geri dönerken, normal bir diyet olabilir pekiştirmek için bu göstergeler.

Temelinde herhangi bir yöntem kilo kaybı mevcut devasa vücudun stres. Bu nedenle hiç şaşırtıcı değil, ne vücudu, korkmuş, sınırlı güç modu başlar biriken yağ mevduat. Bu durumda, yardım için geliyor doğru beslenme (PP).

Seçerken, doğru beslenme, zayıflama, evde, kendinizi anksiyete, sinir gerginliği ve depresyon. Başlar başka bir tedavi, sağlıklı gıda, kendi esenlik ve hatta görünüm.

En zor şey ne olabilir kilo kaybetme, bu bir başlangıçtır.

Beslenme uzmanları tavsiye edilir bazı kuralları takip sürecini kolaylaştıracak kilo:

 1. Doğru bir tutum. Yaşamak kadar, istediğiniz gibi kendinizi şımartın ve büyük zevklerinden. Kaybı bile küçük bir kilo düşünün nasıl bir zafer. Değil, azarlamak, kendini bir değer izin kendine yemek yasak yemek saat 18.00'den sonra.
 2. Olun realist. Birkaç kişi olabilir, 30 gün içinde kilo vermek 20-30 kg. talep Etmeyin kendinizi daha fazla verebilir. Eğer kilo 3-5 kg — bu sonuç, hangi gayret göstermelisiniz. Daha bu kayıp kilo geri gelmeyecek.
 3. Yardım isteyin var yakın bir insan. Eksik irade için kilo? Güzel bir destek var yerli. Birisi akraba sizinle birlikte bir diyet ya da egzersiz yapabilir. Olsun eş yerine zararlı gıdalar, akşam yemeği için yemek ile size kolay ve sağlıklı bir salata.
 4. Yavaş yavaş değiştirin, diyet. Eğer bir karar ile yeni bir gün vazgeçmek için herhangi zararlı bir yiyecek, zaten bir süre sonra tam anlamıyla tiksinti onun taahhüt. Yeni ürünler girilmelidir diyet yavaş yavaş. Ve vücut için kullanılan alır yararlı bir ürün olacak ve daha az gergin.
 5. Uyun içme modu. Günde içiyorum en az 2 litre temiz su gazı. O enerji ile şarj, vücut temizlemek için zararlı maddeler.
 6. Seçim teknikleri, kilo kaybı. Eğer sizin için tercih edilen yöntem, zayıflama, diyet, uyun o, uygun bir sağlık ve tat tercihleri.

Tabi öneriler, yukarıda açıklanan, kolayca yeniden yüklediğinizde ekstra ağırlık olduğunu fark sağlıklı beslenme — heyecan verici ve hoş bir deneyim.

Beslenme diyet olmadan

Peki, siz zaten hazırsınız, doğru beslenme, zayıflama? O zaman bakalım hangi kavramlar o dayanır.

Sağlıklı beslenme içerir uyum, belli kurallar:

 • Özel durum tatlı ve un ürünleri diyet. Değiştirin toz şeker, bal. Bunun yerine şekerleme ve helva yiyin taze ve olgun meyve.
 • Yedek karbonhidratlar hızlı sindirilir “yavaş”. Yiyin yulaf lapası yulaf, darı ekmek olmadan maya ve şeker, kepekli ekmek.
 • Reddi pişirme ve buğday ekmeği. Değiştirin bu ürünler ekmek ve tanesi çavdar ekmeğine.
 • Kullanımı belirli bir kilo porsiyon yemekler. Satın al özel ölçekler ölçmek için kilo yemek. Bir öğün yemek en fazla 0,2 kg ürün.
 • Reddi füme etler ve kızarmış gıdalar. Yararlı gıda — ta, pişmiş, buharda, fırında ve hatta yavaş ocak. Kaynamaya ve kaynamaya ürünler, ama kızartın. Yağlı gıdalar — en büyük düşmanı ince rakam ve sağlıklı beslenme.
 • Kullanımı küçük bir miktar hayvansal yağ. Sen-ebilmek eklemek bir yemek tereyağı, ama sadece küçük bir miktar. İyi kullanın, pişirme, bitkisel yağlar, zeytinyağı gibi, bu biridir en yararlı.
 • Açma diyet taze sebze. Hazırlayın biri, salata, yemek ya da kaynamaya. Salata için kullanın, yağı, zeytin, vazgeçmek ekşi krema ve mayonez. Miktarda tüketilen tuz da azaltın.
 • Açma diyet protein bakımından zengin gıdalar. Tercih vermek, az yağlı et çeşitleri (hindi, tavşan, tavuk), yağsız tuzlu balık.
 • Kullanımı az yağlı süt ürünleri. İçecek kefir, çünkü bu içecek, sindirim geliştirir sonucunda, gıda daha hızlı bozulur.
 • Reddi alkol içecekler. Alkol sağlığa zararlıdır ve iştah açıcı.

Güç modu

doğru beslenme

İsterseniz öğrenmek dengeli bir şekilde beslenmek, evde gözden geçirmek içme modu. Aslında, bunu yapmak o kadar kolay değil gibi görünebilir ilk bakışta, değiştirmek zorunda, kendi tanıdık bir mod.

İsterseniz var günde üç kez? Şimdi artırın, öğün sayısı kadar 6 kez.

Otelin beslenme günde beş kez kapatıyorsun aralıklarla öğünler arasında. Karşılaşmazsınız açlık, yani, vücut yağ değil, herhangi bir vücut.

Beslenme uzmanları tavsiye gözlemlemek için belirli bir mod:

 • 7.30 — ilk yemek;
 • 9.30—10.00, ikinci yemek;
 • 12.30—13.30 — öğle yemeği;
 • 14.30—15.30 — atıştırma;
 • 18.30—19.30 — son yemek.

Sonra 19.30 olabilir sadece su içmek.

Kahvaltı için doğru bir beslenme zayıflama

Çoğu kişi var, boşuna kilo için çalışıyoruz, ortak bir kaç şey var — onlar, göz ardı edilmektedir. Ne benzerliği günlük rutin tam değil insanlar yönetir aşırı kilo kurtulmak için? Onlar son derece nadir bir kahvaltı. Bu durumda sistemi, doğru beslenme, özellikle etkilidir.

Bu durumda, bir zaman göz ardı kahvaltı giyer düzenli bir karakter, vücut vazgeçirmek yer sabah yemek ve uyandıktan sonra hiç yok iştah.

Unutmayın, sıkı bir kahvaltı — başarılı bir zayıflama!

Kahvaltıda protein ve karbonhidrat, kilo azaltmaya yardımcı olur ve aynı zamanda oluşturan doğru beslenme alışkanlıkları. Ben sıkı yiyen kişi eksik gereğini yapmak bir aperatif, ama geceleri onlar daha az yemek istiyorum. Bu temel yardım, doğru beslenme, zayıflama. Bunun dışında, böyle bir güç ruh artırır ve metabolizma, şarj, pozitif enerji ve neşe bütün gün.

Dikkate almanız gereken önemli bir kural, herhangi bir doğru, dengeli ve sağlıklı beslenme kilo kaybı için mümkün değil, tamamen vücut sağlamak için vitamin ve mineraller ile. Bu nedenle zayıflama sürecinde mutlaka alın vitamin kompleksleri.

İçme modu

Diyetetik dayalı doğru beslenme. Menü ağırlığı azaltmak için anlamına gelir uygunluk içme modu.

Su dahil, birçok süreçleri yaşanıyor vücutta. O lüzum bir yaşam sürdürebilmek için, düzgün işleyen bir sindirim sistemi.

Beslenme, hızlı kilo azaltmak için evde bazı püf noktaları:

 1. Yarım saat yemeklerden önce içiniz 250 ml saf su, oda sıcaklığında. Sıvı kısmen doldurur mide, yani biraz patavatsız açlık.
 2. Değil içecek gıda, su, özellikle tatlı çay. Bu neden olabilir, işlem, fermantasyon, mide. Çay ya da diğer içecekler yarım saat sonra yemek.

Örnek menü için uygun beslenme zayıflama

Sen-ebilmek geliştirmek için kendi menü zayıflama, karmaşık bir şey yok. En önemlisi, unutmayın tabanlı menü ağırlığı azaltmak için mutlaka bulunması gereken sağlıklı ve doğal bir besindir.

Derleme için diyet menüsünü kullanın, önerilen beslenme:

YemekÜrünlerÖrnek menü
1 kahvaltıKompleks karbonhidratlar, protein ürünleriçay ya da kahve;

yulaf ezmesi, kaynaklı, su ilavesi ile fındık ya da taze çilek;

0,1 kg süzme peynir veya yoğurt tarçın; 2 haşlanmış yumurta

2 kahvaltıTaze meyve ve sebze0,1 kg salata meyve veya sebze, terbiyeli yoğurt;

2 somun tava

Öğle yemeğiLif, hayvansal proteinler, kompleks karbonhidratlarÇorba az yağlı et veya sebze suyu; haşlanmış et;

sebze salatası sızma zeytinyağı ile

İkindi çayıBitkisel yağlar, sebzeSalata sebzeler (örneğin, havuç ve domates) — 0,1 kg;

fındık, kurutulmuş meyve

Akşam yemeğiSebze ile hayvan proteinHaşlanmış ya da pişmiş balık, haşlanmış sebzeler ile;

sebze salatası, tereyağı, zeytin ve balzamik sirke

GeceSüt yağsız ürünlerBir bardak ayran veya yoğurt

Sistem güç olmalıdır sizin gıda tadı, yaş, cinsiyet ve takipçiliği.

Beslenme, erkekler için

Bir menü yukarıda açıklanmış olan, mükemmel adil seks için. Ama erkekler için tasarlarken, doğru beslenme, kilo kaybı için bazı noktaları göz önünde bulundurun:

 • vücut erkekler daha fazla porsiyon protein elde edebilir, az yağlı et çeşitleri deniz balık;
 • dikkatle izleyin varlığını diyet sebze ve meyve gibi bazı temsilcileri güçlü seks düşünün sadece patates önemli bir sebze beslenme;
 • diyet erkek olmak zorunda prebiyotikler, mevcut yoğurt, ekşi lahana ve yoğurt;
 • alkollü içecekler aşağılamak, sağlık ve engel kilo. Bu nedenle alkol daha iyi tamamen ortadan, ama ilk zaman içmek için en fazla bir kadeh şarap ya da bir bardak güçlü alkol.

Çocuklar için yemek

doğru diyet

En zor geliştirmek için doğru beslenme kilo kaybı için evler, gençler için. Bunun nedeni, büyüyen bir organizma ihtiyacı olan çok sayıda vitamin ve mineraller. Ama eğer görmezden ilkeleri, doğru beslenme, bazı durumlarda ortaya çıkabilir çocuk obezite.

Diyet genç oluşmalıdır vitaminler açısından zengin gıdalar, yanı sıra doğal ve yararlı bir gıda. Oluştururken menü için bir gencin sopa bazı kurallar:

 1. Yemek hazırlamak için kullanın taze sebze. Kaçının, koruyucu madde, yarı mamul, anlık erişte.
 2. Yetiştirmek genç yemek kültürü. Açıklayın önemi hakkında düzenli öğün, uyulması güç modu.
 3. Açıklayın genç, alkol ve aperatifler — isteğe bağlı koşul iletişim akranları ile.
 4. Dikkat edin bebek yemek yemedim cips, fast-food ya da tatlı.

Özellikler güç sporcular

Sporcular için beslenme, evde kendi özellikleri vardır. İnsanlar, aktif olarak spor yapan, çok fazla enerji harcarlar. Bu nedenle kendi diyet mi doldurmak onu.

Geliştirirken, spor ve beslenme, aşağıdaki kurallara uyun:

 1. Açmayın menüsünde tatlılar ve şeker. Bu “boş” kalori, üretmeyen, herhangi bir kullanım için vücut.
 2. Her yemeğin bir sporcunun bulunması gereken protein ve kompleks karbonhidratlar — onlar geri yardımcı kas.

Oluştururken, spor menü danışmalısınız onun antrenörü.

Yemekler için yağ yakma

Diyetetik birçok büyük miktarda yemek için izin, etkili bir şekilde yağ yakmak için. Bu yemekleri boyunca sadece kilo vermek değil, aynı zamanda zenginleştirmek vücudu için gerekli ve yararlı bir vitamin.

Sebze çorbası

Ürünler:

 • lahana — 0,4 kg;
 • domates — 5 adet;
 • soğan — 5 başkanları;
 • havuç — 2 adet;
 • bulgarca biber — 2 adet;
 • kereviz — 4 sap;
 • maydanoz — 1 demet;
 • tavuk suyu — 3,5 l

Hazırlanışı:

 1. Tüm ürünler ince ince dilimleyin.
 2. Soğan hafifçe sote ekleyin diğer maddeler (kereviz), dökün suyu.
 3. Suyu tamamen kapatmak sebze.
 4. Lastik çorba kaynatın, ekleyin, kereviz.
 5. On dakika önce hazır koyun çorbası defne yaprağı.
 6. Sonra yemekler pişirme fırını açmak, ver çorba biraz demleyin.

Turp ile kalamar

Bu salata için idealdir akşam yemeği.

Ürünler:

 • bitkisel yağ — 40 gr;
 • sirke — 40 gr;
 • maydanoz — 1 demet;
 • kalamar — 0,3 kg;
 • turp — 2 adet

Hazırlanışı:

 1. İnce ince doğrayın pişirilir maydanoz.
 2. Taze turp gibi, haşlanmış kalamar, jülyen doğrayın, yağı ekleyin, sirke.
 3. Tüm iyice karıştırın, biraz tuz ve maydanoz ile süsleyin.

Beslenme hızlı kilo kaybı için

Kullanarak sağlıklı ve yararlı bir gıda mümkün olmayacaktır hızla kilo vermek — bu etki elde edilebilir ile sıkı diyetler. Ama bu durumda doğru beslenme var bir avantajı, daha önce sıkı diyetler — uzun süre kalıcı sonuçlar.

Birkaç hileler sayesinde, hangi süreci hızlandırmak zayıflama:

 1. Çubuk içme rejimi, su açlık duygularını azaltır.
 2. Yiyin her 3-4 saat, ama küçük porsiyonlar. Sık sık yemek metabolizmayı hızlandırır.
 3. Senin ana yemek — meyve, sebze ve meyveleri. Az miktarda yiyin, yağsız et ve balık.
 4. Yiyin, tarçın, biber ve kişniş — bu baharat artırıyor, sindirim.
 5. Ne zaman açlık yiyin biraz fındık veya kurutulmuş meyve.
 6. Yeşil çay içmek, çünkü o, uyarır, vücudun geri dönüşüm bekleyen yağ depoları enerji için.
 7. Egzersiz, daha fazla zaman harcamak zaman açık havada.

Derleme programı, zayıflama

zayıflama egzersiz

Evde size özel bir program oluşturmak zayıflama. Başlangıç için hesaplayın kişisel temel metabolizma, kısaltılmış adı ALTINA. Olsun enerji (kalori) için gerekli normal vücut.

ALTINA formülle hesaplanır Harissa—Benedict:

Erkekler içinKadınlar için
12,7 x Büyüme + 6,3 x Ağırlık 6,8 x Yaş + 66 = ALTINA4,7 x Büyüme + 4.3 x Ağırlık: 4,7 x Yaş + 655 = ALTINA

Sonuç göstergesidir gerekli enerji vücudun normal bir durumda. Oluştururken beslenme programı kilo kaybı için emin olun dikkate aktivite derecesi.

Endeksi hesaplamak için kullanılan vücut tarafından kalori kullanın, aşağıdaki oranları:

 • 0,8 — 1,0 — hareketsiz insan;
 • 0,9 — 1,1 — insanlar için orta aktivite (günlük yürüyüş ya da yakındaki spor salonuna haftada bir kaç kez);
 • 1,0 — 1,2 — aktif insanlar için (düzenli ziyaret, spor salonu).

Korumak için nasıl bir sonuç

Giderken PP hazırlanın uzun bir çalışma üzerinde. İlk sonuçlar göreceksiniz zaten bir ay. Ve daha da önemlisi, fark edecek bir gelişme izleyen her ay.

Kural pekiştirmek için sonuçlar:

 • devam edin uymak, doğru beslenme, artan rakam için gerekli kalori;
 • egzersiz;
 • uyku en az 8 saat;
 • sopa beslenme, yeterli miktarda su içmek.
06.10.2018