Doğru beslenme kilo kaybı için - menü her gün

Şekil ve olması tonlu, ince, ve en önemlisi sağlıklı bir vücut bir rüya kesinlikle her insan. Ayrıca bu mümkün ve gerçek bir rüya, özellikle yaklaşmak, onun uygulanması için dikkatli ve sistematik. Size zaten tahmin, ne mantık dediğimiz. Yani, bugün, biz görüşmek çok güncel bir konu, doğru beslenme, menüsü her gün kilo kaybı için, hem de açıklayacağız bilmeniz gereken her şey bu konuda acemi.

beslenme zayıflama

Doğru beslenme ya da diyet?

Belki de bu hiç de aynı şey. Bir temel fark vardır, o nedir? Bu soru ve ayarlanır çoğu yeni başlayanlar değil, paylaşan bu iki kavram. Aslında bir fark var, ve o önemli aşama olarak amaçları ve yöntemleri. Ama önce ilk şey:

 • Amaç. Değer mi söylüyorum, neden büyük bir çoğunluğu bayanlar için her şimdi ve sonra oturup bir diyet var mı? Tabii ki, ana görevi – bu düşüş kilo kadar herhangi bir istenen rakam. Bu durumda doğru beslenme ile hedefi biraz mutasyon. Tabii ki, zayıflama ve burada duruyor üst düzey pozisyonlarda, ama burada bir vurgu daha yapılıyor istikrar kilo belirli bir işareti olan bir norm, belirli bir kişi, daha kalıcı ve genellikle kontrolsüz, onu bırakarak. İlk planı burada çıkan sağlık ve normal vücut işlevlerini değil, inceliği;
 • Dönem. Genellikle diyet - bu geçici bir eylem, devam eden, haftada en fazla iki ay. Bu süre içinde, çoğu durumda, elde etmek istenilen sonucu olarak kilo kaybı. Geçiş uygun beslenme kesinlikle getiriyor gibi hızlı sonuçlar, ayrıca, değiştirmek için diyet birkaç hafta beklemek bir çeşit doğaüstü bir sonuç sadece mantıklı değil. Çünkü değiştirmek gerekiyor hiç gıdalar buzdolabında, düşünce ve yaklaşım beslenme genel olarak;
 • Çeşitli diyet. Çoğu diyetler inşa ani düşürücü gıdalar diyet, miktarı, bazen dramatik, unutulmaz bir sıfır. Ne kadar burada çeşitli konuşabilirsiniz. İkinci durumda, dengesi, protein, yağ ve karbonhidrat her zaman saygı duyulur, yani vücut tarafından beslenir gibi;
 • Sağlık faydaları. Zaten okuyarak, bir önceki madde, yapmak bazı bulgular vardır. En sık görülen sonucu oturma diyet olur ince bel, bu nasıl planlandığı başlangıçta açılan saçlar, kırılgan tırnaklar, kuru ve gevşek cilt. Ve eğer zamanında durmayacak, bu listeye daha eklenir diş sorunları ve genel bir bozulma vardır. Neden olacak eksikliği, gerekli maddeler, vücudun normal işleyişi için. O ufacık, o alır, bir süre diyet gönderilir korumak için hayati organların hangi, ona göre değildir, her şeyden. Doğru beslenme, menüsü her gün olan kesinlikle dengeli, tam tersi bir etki verir, metabolizmayı hızlandırmak ve zorlayarak vücut üzerinde çalışmak için bir gün;
 • Süresi sonuç. Ne kayıp bir diyet sırasında kilo döner de başka bir katkı ile - kesinlikle gitme. Sonra böyle yoğun bir sarsıntı vücut başlar kelimenin tam anlamıyla her şeyi yenmiş ertelemek rezerv, çünkü güvenmek, iki hafta sonra buğday lapası (bu biz mecazi anlamda tabii ki) kal ince emekli oluncaya kadar, ne yazık ki, zorunda değil (keşke!). Bir ince rakam - bu büyük bir iş ve sürekli doğru beslenme.
beslenme ilkeleri

Evet, nasıl bir iç karartıcı oldu. Şimdi görünüyor, ne diyet, bu ne kötü bir evren. Aslında tabii ki hepsi aynı değil felaket, sadece konaklamanız boyunca size en akıllıca ele alınmalıdır. Burada kurallar basit: istediğin girip şık elbise - kal bir hafta bir diyet, ama içmeyi unutma ayrıca vitamin kompleksleri. Olmak istiyorsun sahibi, şık şekiller ve sağlıklı bir vücut - yaralı bir yaklaşım olacaktır. Doğru nasıl? Bu konuda daha fazla.

Geçiş kuralları

... Bu bize istemedim, ama sabah uyanmak yeni bir insan ile yeni alışkanlıkları ve arzuları elde sadece bir adet var. Büyük çoğunluğu için aynı çoğu mod değiştirme güç kaynağı yeterli olur uzun ve sancılı bir süreç. Sürekli düşünceler, gıda, kalıcı bir dürtü yemek yasak ürünler - tüm bu belirtileri çok ani bir geçiş, ne zaman henüz tam bir psikolojik hazırlık, bir kez ve sonsuza dek arasındaki çizgi çizmek için yararlı ve açıkçası zararlı ürünler.

Ancak, bu hususları önemli ölçüde yumuşatmak, hafifletmek, hareket, doğru beslenme, menü bir hafta düşünün. İşte birkaç basit ipuçları ile, bunu yapmak için nasıl en verimli şekilde:

 • Azaltmak porsiyon. Hacim bizim mide yaklaşık olarak eşittir biraz bükülmüş hurma. Her zaman masaya oturarak sadece bakmak, onun ... ve yaklaşık oran ne miktarda size yemek için bir kez. bırak şimdi bu hatta en sevdiğim kızarmış patates, ama bir miktar getirecek çok daha az zarar verir;
 • Değiştirmek değil, ürün, yöntem, onları işleme. Örnek aynı patates: yavru ve fırında veya kaynatın üniformalı + zaten tanıdık küçük bir miktar porsiyon - patates olacak, çok daha az kötü ve izin onu. Bu kesinlikle tüm ürünler. Çünkü sakla uzak tavalar, çünkü artık biz fırında pişirin, buharda veya kaynatın;
 • Dezavantajı parlak tat nitelikleri servisi, tazmin soslar hazırlamak evde kendiniz yapabilirsiniz. Deneyin bunları yapmak çok baharatlı ya da keskin, çünkü bu sadece iştahı uyarır (ile karıştırılmamalıdır açlık!);
 • Kahve 3 1 ve tatlı çay yerine yeşil çay şekersiz. Tanen o kadar ilk iki içecekler, böylece enerji için garantili ve güzel bir bonus olacak metabolizması iyileştirilmesi;
 • Çalışın, içki, yemek sırasında. Hiçbir yararı yok, ve mide duvarı gerilir. Sonuç olarak, bir sonraki sefer için isteyeceksiniz büyük bir porsiyon. Birkaç yudum sonra kuru yeme en fazla. Ve bir dakika sonra 30-40 güvenle bir fincan çay veya bir bardak su.

Ve tabii ki, zor değil, ana kuralı olacak ve ilerlemeyi teşvik etmek. Ani bir diyet değişikliği olacak büyük bir stres için masum bir organizma.

Doğru beslenme ilkeleri

doğru beslenme

Hakkında bu kadar çok konuşulan, ama çoğu durumda, bu bir tür genel ifadeler değil, oluşturmak için izin, bir çeşit ayrılmaz bir resim. Biz çalıştık düzenlemek için bu bilgileri vurgulayarak temel önermeleri doğru beslenme zayıflama örnek menü olan şimdi yapmak çok daha kolay.

 1. Yemek prensibine göre 3+2. Üç ana öğün + 2 atıştırmak. Evet, evet, evet, normal bir güç kaynağı gerekmez azaltmak ve artırmak için öğün sayısı, (ama biz hatırlıyorum boyutu hakkında bir porsiyon). Bırakarak, mide 4 saatten fazla yemeden, biz kışkırtmak kendini yemek, çok daha fazla ihtiyacı var, yetişmeye çalışırken. Büyük olabilir peyniri, doğal yoğurt veya kefir, taze sebze veya meyve, kuru meyve veya fındık, ama yine aşırıya kaçmadan.
 2. Seçin belirli bir süre için bir öğün. Vücudumuzun istikrar seviyor, ve eğer biz onu düzenli yemek, olmayacak bir neden ertelendi onu ileride kullanmak üzere. Mükemmel bir mod, yemek gibi görünüyor:
 • 7.00 kahvaltı
 • 10.00 - atıştırma
 • 13.00 - öğle yemeği
 • 16.00 - atıştırma
 • 19.00 - akşam yemeği

Tabii, bu sürece uyanmak yaklaşık 6.30, herhangi bir durumda, herkes terzi bu mod altında programınıza yaşam.

 1. Seçin sadece taze ürünler. Ayrıca, burada söz konusu değil, hakkında bu kadar çok taze meyve ve sebzelerde ne kadar feragat ürün hızlı yemek, az yağlı veya light seçenekler, çeşitli sosis veya füme etler, önceden hazırlanan yemekler. En iyi şekilde, eğer pişirmek her ev kendi ürünleri olarak buna kesinlikle emin.
 2. Sebze ve meyve. Onların yemek en az 2 porsiyon bir gün. Tercihen bu mevsimlik ürünler, çünkü tam onlara konsantre en büyük yararı. Bu kış ise, ne zaman bizim enlemlerde yeşiller imkansız büyümek, daha iyi yerine onu bir dondurma veya turşu satın alma daha olsa ve taze, ama tam konsantre sebze.
 3. Modu içme. Bu son derece önemlidir! 2 litre saf su en az gerekli olan içmelisiniz.
 4. Proteinler. Onlar en az 1/3 tüketilen tüm ürünler ve bunlara her tam bir öğün. Balık, tavuk, hindi mi, süt ürünleri ya da tofu - en iyi protein kaynakları doğru beslenme, menüsü her gün kızlar için zorunlu olarak bunları içeriyor.
 5. Karbonhidratlar. Sadece karmaşık, uzun bölünmüş, yani izin, daha uzun süre tok olmak. Hiçbir ekmek, pastane veya nişasta. Yani, tüm bu, ama aydın bir yaklaşım: ekmek - kepekli makarna - makarnalık buğday. Umarım prensibi anlaşılır.
 6. Yağlar. Sadece yararlı. Fındık, avokado, balık, keten tohumu ya da zeytinyağını bir kaba temizlik.
 7. Alkol. Tam. İstisna olabilir sadece kırmızı yarı kuru veya kuru şarap miktarı en fazla yarım kadeh ve en fazla 2 haftada bir.

Gördüğünüz gibi, hiçbir şey supercomplex yok, önemli olan dengelemek ve düzene bizim öğün.

Ve en önemlisi

gıda

Elbette, okuduktan sonra, çok, istiyorum, öğrenmek, ne bu menü, her bir gün için zayıflama doğru beslenme. Kesin bir cevap vermek bu sadece mümkün değildir, çünkü mükemmel bir seçenek dikkate almak zorundadır özellikleri, vücudun ve bireyselleştirilmelidir. Ama örnek bir beslenme planı biz yine de verelim, olmaz dağıtmak günleri, çünkü seçeneklerin siz bulacaksınız bir şey istiyorum bugün.

Kahvaltı seçenekleri:

 • Omlet protein (4-5 adet) + 2 yemek kaşığı buğday lapası + 150 gram taze sebze;
 • 150 gram lor peyniri + yeşillik + 200 gram taze salata;
 • 100 gram yulaf ezmesi, taze veya kurutulmuş meyve;
 • Sandviç somun, domates ve peynir, çay;
 • Lor + favori meyve + biraz bal;
 • Omlet süt (en fazla 2 yumurta) + birkaç kaşık lapa, yoğurt,;
 • 2 yemek kaşığı buğday lapası + 100 gram tavuk göğsü + taze salatası (tavuk ve balık alternatif olabilir).

Seçenekleri, akşam yemekleri için:

 • Kahverengi pilav + buharda pişmiş sebze + 150-200 gram et;
 • Kolay değil kavrulmuş çorba + bir dilim ekmek, sebze + balık;
 • Haşlanmış fasulye + tavuk göğsü + sebze salatası;
 • Makarna makarnalık buğday + buhar pirzola/tavuk + sebze;
 • Güveç karnabahar + yağsız et;
 • Buğday + sebze salatası/lahana turşusu lahana + pişmiş et;
 • Izgara sebze + balık buğulama + lapası.

Konaklama seçenekleri yemekleri. Olsa ne tür konaklama seçenekleri var. Mutlaka sebze + haşlanmış/pişmiş et, balık, buhar et veya balık köftesi + omlet, süt. Alternatif konaklama seçenekleri, sebze garnitürleri ve et/balık, oldukça çeşitlilik elde etmek için.

Aperatifler. Biz onlar hakkında konuştuk biraz önce, ama her ihtimale karşı bir geri çağırma olabilir meyve, sebze, ekmek, yulaf ezmeli kurabiye, ev yapımı, fındık, kurutulmuş meyve, bir bardak ayran veya yoğurt.

Gördüğünüz gibi kullanarak farklı kombinasyonlar bile bize önerilen ürün (ve bu liste onların sayısı sınırlı değildir), yapmak, tam, ve en önemlisi farklı bir menü için bir ay, kilo kaybı ve doğru beslenme. Tabii ki, bunun için gerekecek bir fantezi ve biraz sıkın, mutfak becerileri, ama bir hedef olarak duruyor.

26.09.2018