Ne olacak ölçmek sonucu zayıflama?

Anlamak, ne oldu? Ne artık işkence depresyon, ne herhangi bir korku yoktur, yemeklerden önce, sonra, böylece büyük ölçüde arttı benlik saygısı, bu bir sonuç değildir.

Az kilo düşürdü – bir ay içinde sadece iki...

Kilo vermek pahasına!?

Kısıtlama

Ve bazen tam tersi. Kadın içiyor, idrar söktürücü, müshil, oturur bir buğday ... hatta fırtınayla, yiyor biraz haşlanmış su.

O solgun, o zar zor taşıyor ayak. Ama en o iki hafta kadar zayıfladım 4 kilo.

Sonuç? Benim görüşüme göre, onun tam eksikliği, hatta daha fazla, bu önemli ölçüde daha kötü bir sıfır. Ama çoğu benimle aynı fikirde bile kıskanacak bu zavallı. Tanrım, tam dört kg iki hafta! Ne etkisi, ne müthiş bir irade gücü!

Ve sonra meşru soru, daha genel olarak ölçülmelidir sonucu zayıflama? Ve ne bir sonuç olarak kabul edilmelidir iyi, hangisi kötü?

Zayıflama. Başarı kriterleri. Gerçek ve hayali

Geleneksel olarak, sonuçlar, zayıflama ölçülen devam ölçmek için sadece kilogram ve santimetre. Alın herhangi bir reklam «için sonuçları Garanti 8 kilo bir ay!», «Sen kilo , en az 6 kilo iki hafta!», «Eğer kilo kaybetmek kilo ve santimetre miktarda bir başka!».

Konuşmaları ile arkadaş bularak, birisi kilo, 20 kilo, biz şok bir sonuç bulmak için bir yöntem, hangi ile başardı bunu yapmak için, ve zaten hazır hemen yarın uygula. Eğer öğrenmek için zayıflama oldu, 6 veya 8 kg, konuşmak: «Evet, güzel, ama, bakın, otuz ve hatta 20». Ve zaten hiç öyle görüyor galiba bir kilo 1-2 kilo bir ay.

Tarih zayıflama Natasha

Kilogram ve santimetre, gerisi bizi ilgilendirmiyor. Ama kesilen kilo her zaman değil bize ne biz onlardan bekliyoruz.

Bu hikaye benim bir hasta. Yani, Natasha M., 18 yaşında, 178 cm boy, 102 kg ağırlık. Yüksek, tam ve dolgunluk onun ince ve güzel kız. Başlangıçta bir anlaşma ile kilo kaybı var şey çok güzel. Ay üç-dört Natasha 20 kilo zayıfladım, yakın geldi yaklaşık 80 kg. İleri kilo durdu ve yaklaşık bir ay biz damgalı yerde – kilogram oraya buraya.

Ve burada bir değer o benim odamda aynanın önünde, eleştirel inceler, onun şekli ve şu üzücü: «Bu yüz, seksen. Aynı!». İşte bu kadar! Umut ile birlikte kilo kaybı çözmek için bazı sorunları ve onları bulmak değil çözüm, Natasha doğal olarak umutsuzluk içinde.

Sanırım yavaşlama, kilo kaybı, son bir ay bizim için ideal ve geniş donanımlı nedeniyle oldu bu. Çünkü eğer hiçbir şey daha iyi için değişiyor (yüz, seksen!), ne anlamı takip etmek için beslenme, egzersiz sınırlamak, tatlı ve benzeri?

Bu yıl 12 önce. Ve o zaman ben ve benim hastaların çoğu için en önemli kriter etkisini gördüm tam sayısı düştü kilo. Ama bu durum belki de bir ilk, yapılan beni şüphe içinde böyle bir yaklaşım.

Eğer tercih kilogram, neden Natasha sevinmek değil mi? Yani kendisi rahatladım ağırlık değil en önemlisi!

Bize hastalarımdan biriyle zaman geçirmek zorunda birkaç hafta için, anlamak için, neden, aslında bekliyordum Natasha itibaren zayıflama ve elde edemedi?

Meğer asıl sorun benim hasta hissi, kendini çirkin, ya da dediği gibi bir psikolog, düşük benlik saygısı. Belki de bunun nedeni belirgin bir doğum lekesi yüzünde, belki de, sık sık olduğu gibi, dolgunluk gelişti, daha sonra tepki olarak aşırı yemek yeme, gıda ihtiyacı daha ve bir teselli olarak ve «ilaç» deneyimleri hakkında özel dış?

Bu oldu, kendilerini sınırlayan beslenme alışkanlıkları ve hatta kaybetme, bu ekstra kilo, benim hastam, ancak, hiçbir şekilde ... ... kurtulmak düşman düşük kendine bir ilişki vardır. Bu nedenle depresyon ve yavaşlama, kilo kaybı, ve bir tehdit görüşürüz krizi.

Şimdi nedeni bulunamadı gönderdik çaba düzeltme benlik saygısı. Genellikle hepimiz biraz etkilerini hafife alıyoruz. Hepimize yeterli farkındalık, kendi özellikleri, teklik, eksik duygular kendi doğal yaşam, yaşam, vücudun kendi.

Doğal olarak, Natasha bir istisna oldu. Ona görünüyordu, o çirkin, ama ne o ASLINDA, o bilmiyordu. Delik olmaz okuyucu inceliklerini psikolojik bir çalışma. Tabii, her zaman değil, o çıkıyor o kadar kolay ve başarılı, ama Natasha şey iyi gitti, onu kendinize tutum oldu oldukça hızlı bir şekilde daha iyiye. Hemen etkiledi sonuçlarında zayıflama. Bir sonraki ay Natasha, özellikle ıkınma, beş kilo zayıfladım.

Hatırlayalım: neden biz kilo aslında?

Bel

Gerçekten, kilo biz olmak için yalın ve basit tartım daha az şimdi. Umarım kilo vermek kazanmak için yeni bir kalite, yaklaşım itibariyle, uyum ve mutluluk. Ama bu en anlamlı bağlıdır değil sadece kilo. Ve zaten bu nedenle, ölçmek sonuç sadece kilo almak, daha fazla kilo aldı, daha iyi, ve en önemlisi, bu üzerine inşa, tüm taktikleri, zayıflama, temelde yanlıştır. Ve işte bu yüzden...

Zayıflama. Sağduyu ve onun tam eksikliği

Böyle bir taktik, sağlık için tehlikeli, çünkü ister bir kişi gözlemlemek için çok katı bir diyet ve işkence kendilerini egzersiz. O teşvik uygulamak, etkisi, ilişkisi, kilo kaybetmek değil sahip, ama nedeniyle sıvı atılımı, önde gelen bazı kısa vadeli ağırlık azaltma. Oturan insanlar, banyosu, egzersiz, sıcak giysiler, bir neden arayan, daha fazla terleme, kullanılır, idrar söktürücü ve müshil, sadece görmek ölçeklerde bir rakam, daha az değer kaybetti.

Ama açlık tehlikeli düşük bağışıklık ve, en azından, gelişmesi çok soğuk: soğuk, taş oluşumu, safra kesesi, gelişmesi veya alevlenmesi, gastrit ve peptik ülser hastalığı mide ve duodenal ülser. Uygulama lavman ve müshil gelişmesine neden olabilir atoničeskogo veya spastik kolit.

Bu taktik büyük ölçüde olasılığını artırır krizi ve erken sonlandırma çabaları. Çünkü o doğrudan yönelik KÖTÜLEŞEN YAŞAM KALİTESİ. Açlık, su sıkıntısı, aşırı yorgunluk zayıflatıcı egzersiz! Çoğu insan tahammül edemez, bu gün gibi. Bir kez askıya düşük ağırlık, azap anlamını kaybetmek, ve durum dayanılmaz hale gelir. Ama sonra bir arıza sık gözlenen aşırı yemek ve sınırsız artan kilo kadar özgün ve daha yüksek bir seviyeye kadar. Taktik «kilo ne pahasına olursa olsun» sık sık neden olur ve bir sonraki turu ağırlığı artırmak.

Bu geleneksel yaklaşım, sonra işitme her türlü reklam hakkında 10-15 kilo bir ay içinde, biz razı teknikleri veren bizce küçük bir etkisi, diyelim ki, 2-3 kg bir ay. Olsa bile, bu sonucu almak için uğraşmadan, ve o vaat ediyor sürekli.

Son olarak, en önemlisi. Taktik «kilo ne pahasına olursa olsun» aykırı, modern görünümleri, doğa, aşırı kilo ve çözüm yolları. Çoğu bilim adamları şimdi değerlendiriyorlar temel nedeni olarak aşırı kilo değil, sadece «aşırı güç» ya da «yanlış yeme davranışı», ve belli bir dengesizlik arasındaki güç ve motor aktivite ve/veya biraz artan rolü, bir yemek, bir faktör olarak koruyan anksiyete taşıyan bir sevinç ve eğlence.

Temel önerme zayıflama

Halter

Bu bir vizyon sorunu temel önerme zayıflama – kapsamlı ve önemli olan, nazik yaklaşım, ılımlı bir diyet kısıtlamaları ile birlikte tonik egzersizleri, artı, herhangi bir etkisi, yardımcı erenler açık, pozitif bir ruh hali – normalleştirme, uyku, yürüyüş, masaj, keyifli bir banyo veya duş. Oluşturmak için olumlu bir tutum, duygu katılım için daha net bir bilinç motifi oldukça sık çalışmak istediğiniz bir psikolog ya da terapist. Eğer bu yapılan çalışmalar başarılı bir şekilde, kilo kaybetme süreci büyük ölçüde kolaylaştırdı. Kabul, iyi bir ruh hali, çok gerekli bir başarılı kilo kaybı için, oldukça sorunlu bir kişi işkence etmeye çalışıyor kendini, açlık, spor, evet, laksatifler alır.

Buradan da, biz kabul etmek gerekir ki, iyi bir sonuç, bu sonucu elde olmadan herhangi bir psiko-duygusal ve fiziksel rahatsızlıkları. Ve ikinci bir soru, ne kadar bu düştü kilogram. Çünkü bu durumda kullanılan sadece bu darbe, kendilerini verildi size ne yarar. Hiç şüphe yok ki sonuç senin sadık desteklenir. Sonuçta elde değil mücadele ile birlik, elde sayesinde stabil bir yaşam tarzı değişikliği ile ek olarak, bir led dolgunluk, yeni, daha enerjik ve daha nazik. Bu yaşam tarzı büyük olasılıkla olacak yol tutmak kilo veya daha da düşük.

Bu arada dikkate gerekli değildir, böyle bir kombinasyon bir taktik uzlaşma. Mol, idrar söktürücü ve buğday olsun zarar vermek, kendinize ve bir süre sıfırlayabilirsiniz çok kilogram. Ve bu bizim kendi aşk ve dikkatli bir tutum az. Katılmıyorum! Ben de hiç görmek uygulandığında, bu taktikleri ve ve 5 ve 7 kilogram bir ay! Ve oldukça sık.

Ve son bir düşünce. Eğer yüksek benlik saygısı, özgüven, gelgit enerjisi ve yaratıcı güçleri üzerinde kontrol duygusu bir durum, bir özgürlük duygusu diyetler ve yasaklar size almak için yönetmek olmadan kilo değişiklikleri, bu da mükemmel bir sonuç. Gerçi açısından tüm diyet gelenekleri o sıfırdır.

Başka bir zayıflama hikayesi

İşte zayıflama hikayesi benim başka bir hastanın. Rağmen, normal kilonuzu (58 kilogram arttığı bir metre yetmiş) Tonya mücadele çalıştı kilo. Hissediyorum tam mutlu ona engel 2-3 kg, «yani hiçbir şekilde başardı sıfırlamak». Daha doğrusu olmadım, ama sadece tarafından çok sıkı bir diyet ve günlük egzersiz spor salonunda. Ama değdi biraz rahatlamak, kilo geri geldi ve tehdit etti daha yükseğe çıkmam. Zaman, Tonya yardım istedi, hayatı temsil, sürekli «koltuk» diyet nadir duraklar (doğum günleri, tatiller), başına gelen bu talihsiz 2-3 kg işe geri. Korku, önünde, önce, çok, gibi ona görünüyordu, yönetilemez bir iştah, geleceğin korkusu, hangi o kendini gördüm kesinlikle kalın ve çirkin. Temel amacım bu durumda olmuştur, bu kısır döngüyü kırmak, – «koltuk» diyet, bazı zayıflama, bozulma, artmış kilo.

Ben teklif Sesi ilk başta öğrenmek için yağ almak DEĞİL. Doğru, mantıklı bir diyet takip ve işkence, eğer, hala, başarısız tutmak, sonuç? Sesi vardı emin olmak için bir kilo kaybı korumak için gerek yok, engellemeler. Tüm gerekli olduğunu, bu birkaç azaltmak içeriği gıda yağ ve şeker yemek, daha sık ve makul tedavi davranır. Yerine yorucu egzersiz daha iyi yardımcı yürüyüş, tonlama egzersizleri ve sağlıklı yaşam yürüyüş. Yerine sevmediğim ve sürekli bir mücadele ile kendileri için daha iyi kendinizi tedavi özenle, sevgiyle, ve devamlı pozitif bir ruh hali içinde.

Ay benim hastam bana şöyle dedi: «Biliyor musunuz, doktor, karar verdim kendimi artık işkence – 58 kilo benim büyüme – güzel bir ağırlık. Ve şimdi biliyorum, onu korumak için, özellikle de ıkınma ve işkence değil. Teşekkür ederim!». İnan bana, ben sonuçtan çok memnun oldu.

14.09.2018