Nasıl yenir, kilo vermek için?

Her şeyden önce, kilo vermek gerekir, doğru. Egzersiz ve açık havada yürüyüş vazgeçilmez bir parçası haline gelmelidir ev bulunuyor. Daha az dikkat edilmeli ve yetkili beslenme zayıflama. Bu demek değil ki, yer almak gerekir yeni moda bir diyet. Genellikle, onların sonucu bazen kısa – hızlı kilo gider ve çabuk döner, hatta bazen ekleyerek kilo. Ayrıca, güvenilmez diyetler, «oturan» hangi yaşıyorsanız, sürekli açlık hissi. Özü doğru beslenme yatıyor, bu dengeli bir şekilde sağlar vücut için gerekli tüm vitamin ve mineraller. Bu birkaç ekstra kalori, sizin için değil eziyet için sürekli bir arzu bakmak buzdolabı, vücudun daha sağlıklı ve şekil – ince ve güzel. Bu geliştirir değil sadece hissediyorum, ama aynı zamanda bir ruh hali.

Doğru beslenme ilkeleri

beslenme

Başlamak için gereken birkaç basit kural hatırlıyorum. Var sık sık ve azar azar: 5-6 günde bir kez ve tercihen aynı anda. Gıda taze olmalı, onun içinde mutlaka bulunması gereken sebze ve meyveler. Sayısı içecek gün su en az iki litre. Bir bardak su iyi iki, takip, içme, 30-40 dakika önce bir yemek. Hakkında bir gazlı su ve fast food hiç unutmak asla sonsuza kadar.

Ve mutlaka dengeli beslenme! Günlük oranı protein insan için eşit ortalama 60-110 gr/gün, yağ – 70-120 gr/gün, karbonhidrat – 260-570 g/gün. Tam değer bağlıdır, vücut kitle indeksi, yaş, cinsiyet, bireysel organizma. Aynı için de geçerlidir ve enerji değeri yiyecek. O aralıkları içinde 2000 ila 3000 kcal bağlı olarak, ne yaşam tarzı, sürüş: sedanter ya da aktif. Eğer fiziksel bir iş, enerji ve kalori, sırasıyla, daha fazla ihtiyacımız var. Soğuk mevsimlerde, vücudun daha enerjik değerli bir gıda. Eğer kilo vermek istiyorsanız, bilin ki düşüş günlük kalori en az 1000 kcal dolu sağlık sorunları! Kayda değer miktarda protein, yağ, karbonhidrat ve kalori genellikle ambalaj üzerinde belirtilen ürün. Her zaman herhangi bir dikkat.

Diyet zayıflama

Temel menü olmalıdır tavuk, hindi, tavşan, yağsız kırmızı et, balık, yumurta, az yağlı süt ve süt ürünleri, tahıllar ve, tabii ki, meyve, çilek, sebze ve otlar. Dikkat, lahana. Herhangi bir şekilde lahana içerdiği bol lif veren bir dolgunluk hissi ve mide böylece iştahı azaltır, dışkı yapma, daha sık ve bağırsakları temizler. Lahana vardır antioksidanlar, birçok vitamin (A, c, E, K, PP, U ve gruplar) ve eser elementler (kalsiyum, fosfor, potasyum, magnezyum, demir, bakır, çinko, manganez, flor).

Başka bir mevcut ürünler için zayıflama – greyfurt. Seviyesini düşürür, insülin hormonu, aşağı çevrim kan şekeri düzeyini de etkiler ve yağ depolar.

Unutma elma ve armut. Onlar pektin içerir. Dolum mide, bu meyve oluşturmak tokluk hissi olsa da kalori var çok küçük. İçme elma yemeklerden önce önemli ölçüde azaltmak yemiş sırasında ana yemek. Ve çözülemez lif armut üzerinde olumlu bir etkisi bağırsak ve görüntüler vücuttan toksinler ve ağır metaller.

Mükemmel büyük olabilir bir avuç favori çilek veya fındık.

Ayrıca, eklemek, diyet, diyet ürünleri, özel olarak tasarlanmış bir zayıflama. Örneğin, müsli şeker ilavesiz – bu düşük kalorili karışımı tahıllar, fındık ve kuru meyve. Bazı üreticiler yerine son daha faydalı dondurularak kurutulmuş meyve ve çilek kaydeden neredeyse 100% vitamin. Müsli için idealdir sağlıklı bir kahvaltı.

zayıflama

Bunun yerine normal şekeri, tatlılar ve içecekler eklemek mantıklıdır tatlandırıcılar, en doğal ve güvenli: fruktoz, sorbitol, glikoz. Şimdi, bazı gelişmiş düşük kalorili yemek ve içecek servisi sağlayan kontrol iştahı azaltarak, açlık. Bunlardan biri çözünür hindiba zayıflama. O zaten güvenini kazandı, birçok taraftar doğru beslenme.

Yasaklı ürünler

Ortadan kaldırmak için diyet her türlü konserve gıdalar, gazlı sular, enerji içecekleri ve alkol (hariç kuru şarap, aşırıya kaçmadan). Hiçbir yararı sağlığınız onlar getirecek. Tütsülenmiş, tuzlanmış ve kızartılmış yemekler ile değiştirilmelidir buharda pişmiş ya da üflemeli çalgı dolaba. Kek, pasta, dondurma, her türlü hamur işleri ve yağlı yemek gerekir tamamen ortadan kaldırmak oldu. Unutun süt ve süt ürünleri ile şeker: yoğurt, tatlı lor ile sırlı peynir, yanı sıra yanlısı cips ve kızarmış patates. Sosis ve sosisleri kavrami, büyük miktarda yağ ve besin çok az, bu nedenle bu gıda da düşmesi gerekir.

Yapıp menü gününde

Göz önüne alındığında, yukarıda belirtilen kurallar, deneyelim oluşturmak için deneysel bir menü bir gün. Yani, kahvaltı. Tavsiye 5-6 kaşık müsli dökün ılık bir bardak yağsız süt veya yoğurt. Artı bir elma ya da armut. Ya da yemek iki tahıl ekmek, 30 gram az yağlı peynir, haşlanmış yumurta ve bir fincan yeşil çay veya hindiba ile şeker yerine. Öğle yemeği: ilk – yağsız et, balık ya da tavuk suyu ilavesi ile baharat ve otlar. İkinci ve sebze ile salata sosu, limon suyu ve zeytinyağı, sıcak sandviç (tam tahıllı ekmek, yeşillik, tavuk göğsü, yumuşak peynir). İkinci hazırlanabilir buğulama balık ile az miktarda pilav, iyi – kahverengi. Bir içecek olarak tavsiye meyve ve çilek kompostosu ile şeker yerine. Akşam – fırında balık ile sebze salatası. İçecek olarak sıcak hindiba.

Unutmayın tüketilen gazsız maden suyu yemeklerden önce. İçinde, öğün aralarında snack gerekiyor hala 2-3 günde bir kez. Olarak bir ürün için böyle bir atıştırma için kullanılabilir sebze ve meyve, yanı sıra diyet tatlılar. Örneğin, müsli, şekersiz yağsız yoğurt ve bir kaşık bal. Ya da reçel en sevdiği meyveleri ya da meyve, ama kaynaklı değil, doğal şeker, ve onun yerine, örneğin, fruktoz.

16.08.2018