Kilo kaybı için ürünler: sağlıklı beslenme

zayıflama ürünleri

Gereksiz kilolardan kurtulmak istiyorsanız, asıl şeyi hatırlamalısınız - kilo vermek için doğru yemelisiniz. Metabolik hız (aslında kilo kaybının veya kilo alımının bağlı olduğu ana faktör) öncelikle tüketilen gıdanın kalitesinden etkilenir. Düşük kalorili yiyecekler enerji tüketimini artırarak canlılığı artırır.

Kilo vermenize yardımcı olan yiyecekler vardır, bazı yiyecekler fazla yağları yakabilir ve parçalayabilir. 2-3 kilodan kurtulmak için açlıktan ölmek veya diyetinizi ciddi şekilde sınırlamak zorunda değilsiniz. İdeal şeklinizi rahatsızlık duymadan elde etmenize yardımcı olacak sebze, meyve, et, süt ürünleri ve diğer lezzetli yiyecekleri yiyin.

İncelemelere bakılırsa, zayıflama ürünleri vücuttaki fazla suyu ve yağı giderecek ve güzel bir vücut oluşturmaya yardımcı olacaktır. Bugün size hangi ürünlerin kilo vermeye uygun olduğunu anlatacağız, faydalı ürünlerin bir listesini yapacağız, sağlıklı ürünleri kilo vermek için birleştirmenin kurallarından bahsedeceğiz.

Hangi yiyecekler kilo vermek için iyidir?

Sıkı diyetlerden kaçınmak ve kilo vermek için nasıl yenir? Tüm ürünler şartlı olarak iki gruba ayrılır - vücudun tonunu artıran enerji uyarıcıları ve dokuların iyileşmesini ve büyümesini hızlandıran yiyecekler. Enerji uyarıcıları ağırlığı azaltmaya yardımcı olur ve ikinci ürün grubu müdahale eder.

Kilo kaybı için vücudu mineraller, eser elementler, vitaminler ile zenginleştiren ve fazla kalori içermeyen ürünler uygundur. Düşük kalorili kilo verdiren besinler, besinlerden yeterli enerjiyi almanızı sağlarken aynı zamanda yağ depoları birikmez. Herkes kendileri için en uygun diyeti, kilo kaybı için çeşitli faydalı ürünlerden oluşan bir menü yapmalıdır.

Ağır ve yağlı yiyeceklerden, konserve yiyeceklerden, hazır yiyeceklerden ve boya, koruyucu ve aroma içeren ürünlerden vazgeçmeniz gerektiğini unutmayın. Diyetinizi değiştirmeye karar verirseniz, ani kilo kaybının kabul edilemez olduğunu unutmayın. Haftada 500 gramdan fazla kaybetmemelisiniz. Vücutta yağ dokusu miktarı azalmalı, su ve kas kütlesi değil.

Kilo kaybı için ürün listesi

Kilo kaybı için yiyecekler yağ yakmaz, açlığı giderir ve metabolizmayı hızlandırır.

Kolaylık sağlamak için, aktif bir yaşam tarzı için mükemmel, lezzetli ve çeşitli bir menü için bir yemek listesi yapın.

Hangi yiyeceklerin kilo vermeye yardımcı olduğunu ve vücudumuza büyük faydalar sağladığını öğrenelim:

  1. Kilo kaybı için düşük kalorili yiyecekler: narenciye, salatalık, domates, beyaz yağsız balık;
  2. Doyurucu yiyecekler: durum buğdayı makarnası, yulaf ezmesi, elma, tam tahıllı ekmek, fasulye;
  3. Düşük şekerli yiyecekler - mercimek, çilek, mantar, yağsız süt;
  4. Kilo kaybı için azaltılmış yağlı yiyecekler - hayvansal yağlar pahasına yiyeceklerin kalori içeriğini azaltın: deniz ürünleri, az yağlı süzme peynir, ton balığı, levrek, tavuk sakatatı.
  5. Çoklu doymamış yağ asitleri içeren yiyecekler - sağlıklı bir cilt ve cilt elastikiyeti için;
  6. Ruh halini iyileştiren yiyecekler: meyve ve sebzeler (havuç, elma, kereviz, dolmalık biber), sulu meyveler, tavuk ezme;
  7. Fazla suyu vücuttan atmaya yardımcı olan ürünler - meyveli meyve içecekleri, portakal suyu, yeşil çay, yaban mersini, kereviz suyu;
  8. Sağlıklı bir atıştırma için uygun besinler: kuru meyveler, kuruyemişler, tahıllar, muzlar;
  9. Gıda - yapı malzemesi: diyet süzme peynir, az yağlı peynir, yumurta akı, beyaz balık, baklagiller;
  10. Stres ürünleri: hurma, zeytinyağı, domates, bitter çikolata (en az %75 kakao içermelidir).

Kilo kaybı ürünleri hakkındaki incelemeleri incelerseniz, beslenme uzmanlarının ve bilim adamlarının kilo kaybı için ürün listesini farklı gördükleri, ancak hepsi turunçgillerin uyumun korunmasına yardımcı olduğu konusunda hemfikir oldukları belirtilebilir. Metabolizmayı uyarır, vücuttan fazla sıvıyı uzaklaştırır, sindirim ve yağ yakma sürecini uyarır.

Kilo kaybı için meyvelerden bahsedersek, ananasın etkisini not etmekte başarısız olamayız. Bromelain (benzersiz bir enzim) sayesinde bu meyve sindirimi iyileştirir, karbonhidrat ve protein metabolizmasını uyarır ve şişliği giderir. Muz ve armut da sağlıklı bir diyete harika katkılar sağlar.

Meyveler arasında, yağların parçalanmasına yardımcı oldukları için yaban mersini ve ahududu tercih edilmelidir.

Kilo kaybı için en etkili beş ürünü seçerseniz, çilek ve turunçgillere ek olarak, ekşi süt ürünleri, salata sebzeleri ve yeşil çay en üste düşecektir. Deniz balığı, karabuğday ve kokulu baharatlar, baklagiller ve yumurtalar olmadan herhangi bir diyet hayal etmek zor.

Kilo kaybı için ürünleri birleştirme kuralları

kilo vermek için sağlıklı besinler

Kilo vermek için neyi ve nasıl yediğiniz önemlidir. Beslenme uzmanları bir seferde iki yüz gramdan fazla yememenizi tavsiye eder ve ürünleri doğru bir şekilde birleştirirseniz sonuç kısa sürede fark edilir. Aç hissediyorsanız, bir bardak ılık su için. Ancak açlık hissi yoğunlaşırsa, o zaman dayanmaya gerek yoktur, çünkü vücut sürekli bir gıda eksikliğinden dolayı stres altındaysa, kalça, karın ve diğer alanlarda stratejik rezervler birikecektir.

Atıştırmalık veya kahvaltı için, az yağlı süzme peynir veya yoğurtlu meyveler kullanmak daha iyidir - açlığı giderecek ve vücuda fazladan kalori eklemeyecektir. Yulaf lapası kereviz, lahana ve domates salatası ile iyi gider. Sos olarak limon suyu veya zeytinyağı kullanılması tavsiye edilir. Hindi, dana eti, beyaz kanatlı etinin sebzelerle takviye edilmesi tavsiye edilir.

Vücut yeterince sıvı almazsa en sağlıklı besinler bile etkinliğini kaybeder. Ancak beslenmeyi düzgün bir şekilde düzenlerseniz, diyete kilo vermek için düşük kalorili yiyecekleri dahil ederseniz, sonuç uzun sürmeyecektir.