Evde haftada 10 kg nasıl kaybedersiniz?

Hangi diyetler haftada 10 kilo vermenize yardımcı olur. Dezavantajları nelerdir? Ağırlığın gideceği şey yüzünden.

"Dün" terimi hayatımızda çok yaygındır. İş yerinde, patron bu modda rapor vermeyi gerektirir, aynı zamanda ev işlerini yapmak için zamana sahip olmak gerekir, çoğu zaman bugün değil, çoğunlukla bir gün önce. Ve kilo vermek için . . . Burada Tanrı'nın kendisi burada ve şimdi güzel ve ince görünmeyi emretti, ama birkaç ay, hatta bir yıl içinde değil! Plaj mevsiminin yüksekliğinde, deniz gezisinin arifesinde kilo vermeyi düşünmeleri şaşırtıcı değil, ama kışın veya ilkbaharda değil.

Dolayısıyla, "haftada 10 kilo nasıl verilir" gibi birçok soru var. Dahası, bunu fiziksel efor sarf etmeden yapmak arzu edilir, çünkü spor salonu için zaman yoktur (ve oraya gitme arzusu). İnternette bu tür pek çok ipucu var ve bunlardan bazıları gerçekten yardımcı olabilir. Ama her şey o kadar basit değil.

Spor İhtiyacı

haftada 10 kilo nasıl verilir

"Evde" ifadesi, acilen fazla kilo vermek isteyen insanların isteklerinde bulunan veya ima edilen diğerlerinden daha sıktır. Sonuçta, bir spor salonu seçerken, bir antrenman programı seçerken bir abonelik satın alırken. Sonuçta, tatil sona erecek ve muhtemelen ondan bir hafta önce kilo vermeye başlamaya karar verdiniz?

O halde, figürün estetik görünümü için fiziksel efor sarf edilmeden kaliteli kilo kaybı olmayacağını sorumlu bir şekilde beyan ederiz!

Sporun gerekli olmasının birkaç nedeni vardır:

 • kasları iyi durumda tutulur;
 • daha fazla kalori kullanır;
 • metabolik süreçleri hızlandırılır.

Kanepede oturmak bunu yapamayacağından herhangi bir diyetin etkinliği önemli ölçüde azalacaktır. Kendinizi ekmek ve suya aç bıraksanız bile, sadece vücudun günlük ihtiyaçları için yaptığı harcamalar sayesinde yağları yok edebileceksiniz. Sonuçta, hareketsiz otururken bile vücut enerjiyi metabolik süreçlere harcar: nefes alma, kalp atışı, beyin aktivitesi. Kişinin sadece minimum fiziksel aktivite eklemesi gerekir (bu bir ev egzersiz bisikleti olsa bile), kalori harcaması çarpıcı biçimde artar.

Ayrıca spor yapılmazsa kas dokusu yağ dokusundan bile daha hızlı parçalanır. Sonuçta, vücudun onu depolaması gerekmeyecek, bu yüzden kaloriler yiyecekle gelmediği için enerjiyi çok aktif bir şekilde serbest bırakacaktır.

Yüksüz bir diyete oturmak sizi küçültecek, ancak istediğiniz şekli alamayacaktır. Sonuçta, karşı cins tarafından çok değer verilen, vücudun tüm kıvrımlarını ve çizgilerini oluşturan kaslardır. Kas daha az yağlı hale geldiğinde, herhangi bir çekicilik söz konusu değildir.

Acil Zayıflama Diyetlerinin Türleri

Diyelim ki sonucunuzun görünümünü önemsemiyorsunuz. Önemli olan, pantolonlara birkaç beden daha küçük sıkıştırmak ve böylece ölçeklerin oklarının istenen şekli göstermesidir. Bu, tek başına diyetler kullanılarak bir haftada nasıl başarılabilir? Kalori alımının yalnızca son derece katı bir şekilde sınırlandırılması (ancak normun% 20'sinden fazla olmaması) bu hedefe ulaşmaya yardımcı olabilir.

Pek çok mono diyet bu çabaya yardımcı olmak için acele ediyor. En popülerleri kefir ve karabuğday:

 • Birincisi, sınırsız miktarda kefire ek olarak, günde 100 gram haşlanmış pirinç veya tuzsuz tavuk yemeye izin verir.
 • Ancak ikincisi, günde 200 gram karabuğday dışında hiçbir şey yemenize izin vermiyor. Üstelik kaynatılmasına bile gerek yoktur, gece boyunca kaynar suda demlenir.

Böyle bir açlık tayınına birkaç kilo vermek işe yarayacaktır. Ancak bu diyetler bile haftada 10 kilo vermeyi garanti etmez. İlk günlerdeki vücut ağırlığından vazgeçmeye direnecek, bu nedenle böyle bir pus 10 değil 2-4 kg ve hatta yağ nedeniyle kalmayabilir.

Kilo vermenin diğer yolları

Bir diyet istenen sonucu garanti etmediğinden, o zaman deneyebilir ve bir şekilde etkinliğini artırabilirsiniz. Bir kilo kaybını hızlandırmak için birçok ek yol icat edildi. İşte ana olanlar:

 • metabolizma hızlandırıcılar;
 • diüretikler;
 • termojenik.

Metabolizmayı hızlandırın

bir haftada hızlı kilo vermenin yolları

Listedeki ilk öğe en erişilebilir olandır - normal kahve. Daha doğrusu, içerdiği kafein. Sporcu beslenme ürünlerinde çok aktif olarak kullanılmaktadır. Kafein metabolizmayı hızlandırır, kişiyi daha güçlü kılar ve açlığı azaltır. Bunu almak, katı diyetleri tolere etmeyi kolaylaştıracak ve vücudun kalori harcamasını biraz hızlandıracaktır.

Sakin bir durumda, kafein kullanımı aktif sporlar sırasında olduğu kadar yardımcı olmayacaktır (burada kalori harcamasındaki artış +% 20'ye ulaşır). Bununla birlikte, bu metabolik güçlendiricinin bariz dezavantajları da vardır. Bir dizi yan etkiyle karşılaşma riskiniz vardır:

 • baş ağrısı;
 • uykusuzluk;
 • sinirlilik;
 • yüksek tansiyon.

Kahve çekirdeklerinde bulunan maddeler sinir sistemini uyararak adrenalin üretimini harekete geçirerek metabolik süreçlerin hızlanmasına neden olur. Çok gergin olan ve kana adrenalin salgılanmasını yaşayan herkes, bu hormonun bir kişinin durumunu nasıl etkilediğini bilir.

Adrenalin konsantrasyonunda uzun süreli artışlarla birlikte baş ağrıları oldukça yaygındır ve gece uykusunun kalitesi tahmin edilebileceği gibi azalır. Bu, bir kişinin normal bir şekilde iyileşmesine izin vermez, bu bir diyette çok önemlidir.

Son olarak, kahve ile ilgili bir sorununuz varsa ve tansiyonunuz yükselirse, kafein bazlı herhangi bir takviyeden kaçınılmalıdır.

Su ile nasıl kilo verilir?

Bu, sizi yemeksiz suda tek başına oturmaya zorlamakla ilgili değil. Ancak sıvının vücuttan hızla uzaklaştırılması, sadece birkaç gün içinde çok hızlı bir şekilde mümkündür. Vücudunuzdaki fazla (ve fazla değil) suyun ağırlığını küçümsemeyin. Sadece bir aktif egzersiz veya saunaya gitmek için, kişi sadece sıvı nedeniyle 2-3 kg verebilir.

Uyarıcı olarak çeşitli diüretikler kullanılır. Fiziksel aktivite olmadan ve hatta özel diyetler olmadan kilo vermeye gerçekten yardımcı olurlar - sadece suyu uzaklaştırarak.

Ancak sıvı kaybı tehlikeli dehidrasyondur. Oluşma riski ne kadar yüksekse, kişi o kadar az nem tüketir. Bu nedenle, zaten diüretiklerle kilo almaya karar verdiyseniz, özellikle diyetinizdeki içme suyu hacmini izleyin. Sınır yok! Aynı şekilde, tüm fazlalıklar şişmiş bölgeler ile birlikte vücuttan çok hızlı bir şekilde alınacaktır.

Dehidrasyon tehlikesine ek olarak, sıvıların atılmasıyla kilo kaybı, diüretik kullanımı durdurulduktan sonra hemen ödem geri dönüşüyle ​​doludur. Vücudun suyu yoksa, onu ilk bardak sıvıyla biriktirecek ve her şeyi yerine geri getirecektir.

Vücut ısısında artış

evde bir haftada kilo verme yöntemleri

Adrenalin metabolizmasını hızlandıran kafeinin aksine, termojenikler bunu vücut ısısını yükselterek yapar. Acı kırmızı biber bu sınıftaki bir ürünün klasik bir örneği olarak kabul edilebilir.

Terlemeyi artırmak ve yağ salınım oranını artırmak için özel yağ yakıcı preparatlara farklı biber türlerinin özleri eklenir. Baharatlı yiyeceklerin kendisi de iyi bir yağ yok edici görevi görür. Bu nedenle, insanların mönüsünün kuvvetli biberli ve baharatlı yemeklerden oluştuğu Güneydoğu Asya ülkelerinde obezite ile ilgili toplam sorun yok.

Sadece baharatlı yiyeceklerin mide mukozası için oldukça ciddi bir tahriş edici olduğunu hesaba katmak gerekir. Ve kendini ne kadar aktif bir şekilde gösterirse, mide o kadar boştur. Bu yüzden oruçlu dönemlerde biberin üzerine dayanılması tavsiye edilmez.

Haftalık zayıflama diyetleri neden etkisiz?

Daha doğrusu, sadece çok kısa bir süre için etkilidirler. Teorik olarak, tatilden kısa bir süre önce önemli miktarda kilo verdiğiniz noktaya kadar kendinizi aç bırakabilir ve susuz bırakabilirsiniz. Buradaki en önemli şey, tatilinizin yeterince uzun olmamasıdır. Ve sonunda, kolayca orijinal durumuna geri dönebilir veya hatta biraz ekleyebilirsiniz!

Fazla kilonun kesinlikle geri geleceğini tahmin etmek kolaydır. Sonuçta, kilo vermeye karar verir vermez ve uygulamaya başlar başlamaz, vücudunuzda ciddi strese neden olacaksınız. Oruç tutmanın bitiminden sonra, rezervlerini keskin bir şekilde doldurmaya başlaması şaşırtıcı değildir.

Vücut, herhangi bir hızlı tempolu aşırı diyetle yeni yaşam koşullarına uyum sağlayamayacaktır.

bir haftada hızlı kilo verme diyetleri

Bu nedenle, ağır kilo kaybı her zaman kilo geri dönüşüyle, hatta bazen bir dizi yeni kilogramla bile kaçınılmazdır. Vücudunuzun gelecekteki potansiyel streslere karşı doğal savunmasıdır.

Ayrıca, hızlı hacim kaybı cildinizi olumsuz yönde etkileyecektir. Azaltılmış yağ yastığına uyum sağlamaz. Sarkık cildin görünüşünüze estetik bir çekicilik katması pek olası değildir.

Ciltte vücut hacmindeki ani değişikliklerin ne kadar tehlikeli olduğu, büyüdükçe karınlarında çatlaklar olan hamile kadınlar tarafından bilinir.

Alternatif Çalışma

Özetleyelim. Haftada 10 kg zayıflama diyetlerinin kısa süreli etkisi vardır. Kaybettikleri kiloları kaçınılmaz olarak geri alırlar ve büyük kas dokusu kaybı ve sarkan cilt nedeniyle görünüm arzulanan çok şey bırakır.

Gerçekten etkili herhangi bir diyet uzun vadeli ve dengelidir. Güvenli kilo verme koşullarını oluşturmak ve maksimum kas dokusunu korumak için fiziksel aktiviteye de katılmalısınız. Vücudun kaslardan ayrılmasını engeller ve çok daha fazla kalori tüketir. Bu, vücudu şiddetli stresin önüne koymadan diyeti çok fazla sınırlamamanıza izin verir. Yağ yakan herhangi bir ilaç da fiziksel aktivite ile çok daha etkili çalışır.

03.10.2020