Diyet "Favori"

kilo kaybı için favori diyetin özü

Modern kadınlar, "Favori" diyet adı verilen bir kilo verme yöntemini giderek daha fazla tercih etmeye başladılar. Bu, beslenme prensiplerinin oldukça basit ve etkili olmasından kaynaklanmaktadır.

Ancak, böyle bir diyet seçtikten sonra, diyetin vücudunuz için gerçek bir zorluk olacağı gerçeğine hazırlıklı olun. Çeşitli kronik hastalıkları olan kişilere özel dikkat gösterilmelidir. Çünkü fazla kilo vermekle birlikte sağlığınıza zarar verebilirsiniz.

Beslenme uzmanları, "En Sevilen" diyet hakkındaki değerlendirmelerinde, böbrek, karaciğer ve kalp hastalığı olan kişiler için diyetin uygulanmasını önermiyorlar. Ayrıca, sindirim döngüsündeki gastrit, kolit ve rahatsızlıkların varlığında benzer bir diyet uygulayamazsınız.

Ayrıca bu diyet, duygusal olarak aşırı yemeye yatkın kişiler için yasaklanmıştır. Bu nedenle söz konusu kilo verme yöntemine geçmeden önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Genel Diyet Önerileri

"Favori" diyeti uygularken, her kişi için sonuçlar tamamen farklı olacaktır. Ancak genel durumlarda, bu kadar düşük kalorili bir diyet kilonuzu yaklaşık 10 kg azaltabilir.

Diyetin süresi 7 gündür. Bu süre zarfında, sadece etkili bir şekilde kilo vermekle kalmaz, aynı zamanda vücudunuzu zararlı toksinlerden ve toksinlerden arındırmak da mümkün olur.

"En Sevilen" diyeti incelemeye başlamadan önce tıbbi uzmanlar, kabızlığı olan kişilerin bağırsakları temizlemeye eğilimli olmalarını önermektedir. Bunu yapmak için, geceleri bir müshil içmeniz gerekir ve ilk gün tüm yiyecek artıkları doğal olarak yıkanacaktır.

Bu prosedür, vücudun zararlı toksinlerle zehirlenmesini önleyecektir. Bu da baş ağrılarını ve kötü sağlığı ortadan kaldıracaktır. Ayrıca bağırsakların bu şekilde temizlenmesi, vücudun ilerleyen günlerde kendisine girecek faydalı elementleri ve vitaminleri daha verimli bir şekilde özümsemesini sağlayacaktır.

Ayrıca beslenme uzmanları, "En Sevilen" diyet hakkındaki değerlendirmelerinde, kilonuzu 10 kg'dan fazla azaltmak istiyorsanız, bu diyetin mide hacmini azaltmaya yardımcı olacağını belirtiyor. Bu da daha fazla kilo kaybı için uygun ve dengeli bir diyete geçişi kolaylaştıracaktır.

Benzer bir diyetin ancak 3 ay sonra tekrarlanması önerilir. Beslenme uzmanları, ara vermeden vücudunuza önemli ölçüde zarar verebileceğiniz için onu daha fazla takip etmenizi tavsiye etmez.

Favori Diyetin prensibi çok basittir. Birinci, üçüncü ve altıncı günler, sadece sıvı halde yemek yemeniz gereken içme günleri. İkinci gün sebzedir ve sebze sayısı sınırsız olabilir.

Dördüncü gün meyve olarak kabul edilir. Şu anda sınırsız miktarda meyve yiyebilirsiniz. Beşinci gün az miktarlarda yumurta, haşlanmış tavuk ve yoğurda iyi gelen proteinli yiyecekler yemelisiniz.

"Favori" diyet sırasında elde edilen sonuçlar son yedinci günde konsolide edilir. Benzer bir güç sisteminden yumuşak bir çıkış olarak kabul edilir. Şu anda, bu diyet için menüyü hazırlarken kullanılan her türlü ürünü yiyebilirsiniz.

Favori diyet menüsü

En sevdiğin diyette hangi yiyecekleri yiyebilirsin

Favori diyetten daha etkili sonuçlar elde etmek için, hangi yiyecekleri yiyebileceğinizi ve hangilerinin yasak olduğunu bilmeniz gerekir. Bu nedenle, örneğin içme günlerinde tatlı su ve meyve sularının kullanılması tavsiye edilmez.

Ve mayonez salata sosu için kullanılamaz. Bitkisel yağ bunun için iyi çalışıyor. Ayrıca şeker, tuz ve alkollü içecekleri tamamen ortadan kaldırmanız gerekir.

İlk içildiği gün “Favori” diyet menüsü şu şekildedir: kahvaltı, az yağlı 200 ml kefir ve şekersiz bir fincan yeşil çaydan oluşur. Öğle yemeğinde ise tuz ve baharatsız 200 ml tavuk suyu yiyebilirsiniz. Akşam yemeği için 200 ml süt iyidir ve öğleden sonra atıştırması için 150 ml yoğurt içmesine izin verilir.

İkinci sebze günü menüsü de basit ve uygun fiyatlı. Kahvaltı için iki domates yemelisiniz ve öğle yemeğinde yeşil sebzelerden oluşan bir salata hazırlamalısınız. Bunlar salatalık, lahana ve otlar olabilir. Yakıt ikmali için bitkisel yağ kullanmanız gerekir. Bu gün öğleden sonra atıştırmalık iki taze salatalıktan ve akşam yemeğinden - sebze salatasından (biber, otlar ve salatalık) oluşacaktır.

Üçüncü gün, Favori diyet menüsü sıvı yiyecekleri içerecektir. Kahvaltıda 200 ml milkshake ve bir fincan şekersiz yeşil çay hazırlayabilirsiniz. İkinci kahvaltıda ise 200 ml süt içilmelidir. Bu gün öğle yemeği 150 ml tavuk suyu ve öğleden sonra atıştırmalık - 200 ml kefirden oluşur. Akşam yemeğinde 200 ml süt kullanabilirsiniz.

Diyetin dördüncü günü için menü meyvelidir. Bu nedenle kahvaltıda 2 portakal, öğle yemeğinde greyfurt yemelisiniz. Öğle yemeği için kivi, elma ve portakaldan oluşan bir meyve salatası hazırlayabilirsiniz. Ve öğleden sonra atıştırması için bir armut veya elma kullanmalısınız. Bu gün akşam yemeği greyfurttan oluşur.

"Favori" diyetin beşinci gününün menüsü proteindir. Kahvaltıda iki yumurta kaynatılarak şekersiz bir bardak yeşil veya siyah çay içilmesi tavsiye edilir. İkinci kahvaltı için 200 gr haşlanmış balık pişirebilirsiniz. Ve öğle yemeği için - tuzsuz 150 gr haşlanmış tavuk göğsü ve 100 gr haşlanmış bezelye.

Bu günde bir öğleden sonra atıştırması 100 g yağsız süzme peynirden oluşabilir. Ve akşam yemeği diyeti tamamlar. Bunun için çok tuzlu olmayan 100 gr sert peynir çok uygundur.

"En Sevilen" diyetin altıncı günü yine içiyor. Menüsü çok basit. Kahvaltı 200 ml kefir ve bir fincan yeşil veya siyah çaydan oluşacaktır. İkinci bir kahvaltı olarak 200 ml taze sıkılmış greyfurt suyu içebilirsiniz.

Öğle yemeği için tuzsuz ve baharatlı 200 ml tavuk suyu hazırlanması tavsiye edilir. Ve bir öğleden sonra atıştırması için, 200 ml bir milkshake çok uygundur. Bu gün akşam yemeği 200 ml sütten oluşur. Öğün aralarında şekersiz çay içilmesi tavsiye edilir.

"En Sevilen" diyetten çıkmak için, kahvaltıda 2 yumurta ve yeşil çay ve öğle yemeğinde herhangi bir meyve yemelisiniz. Öğle yemeğinde hafif pirinç çorbası, akşam yemeğinde sebze salatası önerilir. Gün boyunca durgun su için.

30.09.2020