Nasıl hızlı kilo verilir: Evde 20 yol

hızlı kilo vermenin etkili yolları

Kilo vermeyi düşünürken ilk akla gelen yorucu diyetler ve gün boyu spor salonunda geçirmektir.

Peki ya yeterli enerjiniz, zamanınız veya motivasyonunuz yoksa? Bu hayalinden vazgeçmen için bir sebep değil!

Bu nedenle, evde hızlı kilo vermenin en kolay 20 yolu ile başlamanızı öneririz!

1. Su

Su içtiğinizden ve su dengenizi izlediğinizden emin olun. Günde 2 litre içme alışkanlığınız yoksa aşırılıklarla başlamayın. Sabah, öğle yemeğinden önce ve yatmadan önce bir bardak içmeyi bir kural haline getirin - şimdilik bu bile yeterli. Limon, biraz nane veya bir damla bal ekleyebilirsiniz.

2. Uyku

Uyku, sağlığın yanı sıra kilo vermenin de en önemli bileşenidir. Yeterli enerji almazsanız, tüm gün için yeterli enerji yoktur ve hatta daha fazlası eğitim için. Sürekli yorgunlukla hamburger veya çikolata gibi sağlıksız yiyecekler yemek istemeniz daha olasıdır.

3. Dengeli beslenme

Hazırlıksız bir kişinin çok radikal kısıtlamalar seçmesi nedeniyle düzenli olarak diyet bozuklukları meydana gelir. Yeme alışkanlıkları kademeli ve kapsamlı bir şekilde değiştirilmeli, uzun zamandır beklenen pastayı tekrar yemenin mümkün olacağı günleri saymamalı.

Küçük ekmekler, atıştırmalıklar ve fast food gibi basit karbonhidratları karmaşık karbonhidratlarla değiştirin - kahverengi pirinç, fırında patates, fındık. Ayçiçek yağınızı daha sağlıklı bir zeytinyağı veya hindistancevizi yağı ile değiştirin. Doğru yağları yiyin - kırmızı balık, avokado, fındık, zeytin, buğday tohumu. Proteini unutmayın - tavuk, et, süt ürünleri, baklagiller.

4. Güç Modu

Bir yemek planını körü körüne takip etmek zorunda değilsiniz. Birinin sık sık yemesinin daha uygun olduğu, ancak az ve biri için - günde iki kez, ancak büyük porsiyonlarda olduğu uzun zamandır kanıtlanmıştır.

Ama seçilen rejim gerçekten gözlemlenmeli ve aynı zamanda - sabahları daha ağır bulaşıkları aktarmak ve hafif olanları akşam için bırakmak.

5. Şeker yerine kullanılanlar

Maalesef, gerçekten şekerden vazgeçmelisiniz. İlk başta sizin için çok zorsa, farklı alternatifleri deneyin. Stevia, eritritol, sorbitol, sukraloz - farklı tüketim ve tatlara sahiptirler. Şimdi tonlarca sağlıklı tatlı ve hatta şekersiz şurup var. Deneyin ve seçin!

6. Belirgin olmayan şeker

Şekerin şu anda mağazadan satın alınan ketçap ve turşulara kadar her şeyde bulunduğunu unutmayın. Sadece en ucuz ve en kolay bulunabilen koruyucudur. Bu nedenle kompozisyonlara dikkat edin ve onsuz yapabileceğiniz şekerden vazgeçin. Şaşıracaksınız, ancak marketten alacağınız doyurucu bir öğün için en sevdiğiniz pastadan bir dilimden daha fazla yemeniz muhtemeldir.

7. Aralıklı oruç

kilo vermenin bir yolu olarak aralıklı oruç tutmak

Ürkütücü isme rağmen, bu şemada yanlış bir şey yok.

İnsülin problemleri için, doktorlar tarafından kan şekeri seviyelerini dengelemek için bile reçete edilir.

Sonuç olarak, günde 8 saat yemek yiyorsunuz ve kalan 16'sı ise katkı maddesi olmadan sadece su veya çay içiyorsunuz.

Örneğin, sabah 10'da kahvaltınız ve akşam 6'da son akşam yemeğiniz var.

8. Yeşil çay

Yüksek kaliteli yeşil çaydaki antioksidanlar vücudu mükemmel bir şekilde temizler ve kilo vermeyi destekler.

Metabolizmanız en yüksek seviyedeyken öğle yemeğinden önce iç. Aynı zamanda yiyeceklerin daha iyi ve daha hızlı sindirilmesine yardımcı olur.

9. Meyve Suyu

Ancak meyve suları herhangi bir kilo kaybında kontrendikasyondur. Mesele şu ki, çok fazla belirgin olmayan şeker de içeriyorlar. Meyve suyunun kalori içeriği bira veya elma şarabından 2-3 kat daha fazla olabilir, ancak genellikle 100 ml'de değil de içilirler. Meyve veya çilek istiyorsanız, onları taze yiyin!

10. Kalorilerinize dikkat edin

Bir şeyleri takip etmeyi seviyorsanız, kalori alımınızı hesaplamak hızlı kilo vermenin en kolay yoludur.

Beğendiğiniz herhangi bir çevrimiçi hesap makinesini seçin ve yaşı, başlangıç ​​kilosunu ve etkinliği göz önünde bulundurarak günlük oranınızı öğrenin. Hızlı kilo kaybı için, bu normun% 30'unu aşmanız gerekir.

11. Küçük porsiyonlar

Küçük porsiyonlarda yiyecek kullanın - bir seferde en fazla 200 gram. Dolu değilseniz, önceki yiyecek emildiğinde 15 dakika daha alabileceğiniz konusunda kendinizle hemfikir olun. Mutfak teraziniz yoksa küçük tabaklar ve kaseler kullanın.

12. Yiyecek Günlüğü

Atıştırmalıklarınızın sayısını ve sıklığını doğru bir şekilde anlamak için gün içinde yediğiniz her şeyi yazın. Çay için ne kadar saçma sapan yendiğine dikkat ettiğinizde, alışkanlıklarınızı gözden geçirmek çok daha kolay hale gelir.

13. 10 dakika spor

kilo vermenin bir yolu olarak spor yapmak

Pek çok insan, bir egzersizin en az bir saat kaşınızın terinde kendinizi yorduğunu düşünür.

Ama aslında, 10 dakikalık basit egzersiz bile kilo vermenin, vücudunuzu sıkılaştırmanın ve sağlıklı bir alışkanlık geliştirmenin harika bir yoludur.

Daha fazlasını isteyebilirsiniz!

14. Abdominal vakum

Bu basit egzersiz, midenizi sıkılaştırmak ve kötü niyetli yaşam çizgisini yakmanıza yardımcı olmak için harikadır. Düzenli karın egzersizleri ile güçlendirilemeyen kasları sıkılaştırır. Vakum sabah aç karnına bir bardak suya yapılır.

15. Plank

Diğer bir temel alıştırma tüm cephelerde etkilidir.

Plank yağ yakar, sırt ve kolları güçlendirir, bacak ve karın kaslarını güçlendirir. 20-30 saniye ile başlayın ve bir hafta içinde kolayca bir dakikadan fazla ayakta duracaksınız.

16. Sabah yogası

Basit, sakin bir uyanış antrenmanı kardiyo kadar kalori yakmaz. Ancak diğer yandan canlandırır, günlük enerji ile dolar ve en önemlisi metabolizmayı hızlandırır. Gün içinde yediğiniz tüm karbonhidratlar ve yağlar daha hızlı işlenecektir.

17. Kardiyo egzersizi

Bunlar hızlı kilo kaybı için en etkili yüklerdir. Buna koşma, atlama ipi, step, egzersiz bisikleti dahildir - sadece istediğiniz seçeneği seçin. Kısa ama yoğun antrenmanları seviyorsanız, HIIT aralık programlarına ihtiyacınız var.

18. Küçük hareketler

Gün içinde her saat biraz hareket etmeyi bir kural haline getirin. Çömelebilir, yerine atlayabilir veya sadece eğlenebilirsiniz.

Telefonunuzda bir hatırlatıcı ayarlayın veya fitness takipçisini çok uzun süre oturduğunuzda her seferinde bip sesi çıkaracak şekilde ayarlayın.

19. Merdiven

Asansörden vazgeçin ve eve yürüyün. Eğer yüksekte yaşıyorsanız, o zaman ilk başta sizin için zor olacaktır, ancak bir hafta sonra yükün ne kadar kolay verildiğini göreceksiniz.

20. Ev eğitimi

kilo kaybı için ev egzersizleri

Ev rutininizi egzersize dönüştürün.

Mağazadan eve yürürken çantaların ağırlığını ellerinize eşit olarak dağıtın.

Süpürürseniz veya süpürürseniz, duruşunuza dikkat edin.

Bulaşıkları yıkarsanız veya bir şeyler yerleştirirseniz - bunu dans ederken yapın!

13.09.2020