12 ipuçları kilo nasıl 40 sonra

Çoğu kadın dolayısıyla insanlar kırk yıl yurt dışında fark etmeye başlar, ne daha az, ince, yağ mevduat görünmeye başlar ve orada, burada ve kilo vermek zorlaşıyor ve daha zor. Neden böyle oluyor? Hadi bu işi bir aşamada olduğunu öğreneceğiz, ne yapmak gerekir, böylece ekstra kilo.

Tanışın yeni biyolojik ritimleri vücut

diyet zayıflama

Birçok kadın kırk yıl sonra başlar değiştirme değişiklik, yani vücut başlar yavaş yavaş hazırlanmak menopoz. Düzeyi azalır, kadın seks hormonları, bazen kırık bir hormonal arka plan tiroid. Başlamadan önce menopoz oluşur gelişigüzel bir patlama östrojen.

Ne yazık ki, bu hormonal emisyon neden olabilir insülin bağışıklık, vücudun insülin bilindiği gibi, azaltır, kan şekeri. Bu bir nedeni neden obezite ve diyabet. Ayrıca, birikimi, aşırı kilo neden olabilir ve sonra, azalan östrojen seviyesi menopoz. Ve bu hormonlar geliştirmek, metabolik süreçleri, vücuttaki.

Zorunlu muayene var endokrinolog

İlk yapmanız gereken bir doktor tarafından muayene edilmesi endokrinolog diye emin olmak için tiroid hormonları normal olduğu için çalar hormonlar, düzenleyici bir metabolizma. Ve eğer siz araştırın sorun, bir endokrinolog yardımcı ayarlamak için bu hormonlar, ve dolayısıyla, geri doğru bir metabolizma.

Kontrol hormonal arka plan

Eğer aşırı kilo ve buna rağmen diyet ve aktif ders fiziksel aktivite kilo büyümeye devam ediyor, yani mevcut hangi bir sorun ile söylenir. İhlali hormonal arka plan — bu en yaygın nedeni, bir kadın engeller tutmak için istikrarlı bir ağırlık. Özellikle daha önce menopoz başlangıcı geliyor vücudun yeniden ve hormonlar başlar «öfke».

Ağırlığı azaltmak yardımcı olmaz ne de diyet ve egzersiz. Ve kısıtlamalar gıda ve sonsuz bir hesapla kalori sadece ağırlaştırmak durumu görüntülenir sinirlilik, öfke, daha kötü uyku kalitesi.

İyileştirmek için vücudun metabolizmasını ve büyümesini durdurmak için kilo gerekir her şeyden önce, kurmak, hormon dengesi, sonra egzersiz ve doğru, dengeli bir beslenme.

Ayarlayın bağırsakları

Gıda ürünleri biz mümkün olan, bir sürü içeren zararlı maddeler. Şeklinde birikir toksinler bölümlerinde bizim bağırsak, devre dışı, bizim sindirim sistemi. Zamanla bu yol kötü sağlık ve bir dizi aşırı kilo. Bağırsak temizliği için önemli ve gerekli bir adımdır, incelik, bunu unutma.

Değiştirin güç sistemi

Başarılı bir zayıflama her şeyden önce, genel yağ alımını azaltmak için hayvansal hızlı karbonhidrat içerdiği tereyağı ekmek, makarna ve tatlılar. Ve eğer mümkün ise, şeker tamamen vazgeçmek, onun yerine şeker yerine.

Yok aşırı tuzlu yiyecek! Tuz neden olan sıvı retansiyonu ve susuzluğunu artırır. Aşırı sıvı değil, sadece vücut kitle artar, ama aynı zamanda birikmiş kan damarlarının neden olur ve hipertansiyon.

Not: gıda içeren yüksek düzeyde karbonhidrat yaşta çok hızlı bir şekilde dönüşüyor yağ mevduat.

Unutmayın kahvaltı — o bir önemli iş için organizmanın! Almadan besinlerin sabah, beyin hatırlatacaktır gıda hakkında bütün gün! Dayanamadı saldırı, el otomatik olarak ulaşmak için tatlı şeker veya bir sandviç.

Hile beyin vermek için düşük kalorili bir gıda olarak kolay marul veya protein kokteyl. Sonra hafif bir kahvaltı, vücudun metabolik süreçleri harekete geçirir ve ayarlanır aktif yakma kalori gün boyunca.

Akşam yemeği için de ne de yağlı gıdalar, sadece hafif bir yemek. Ve unutun bir kural yok «sonra 18-00». Eğer eve gel işten sonra en geç altı pm, o zaman mutlaka birşeyler yatmadan önce.

Olamaz düşüyor oldukça aç karnına. Unutmayın: tam sağlıklı bir uyku değil, bazen aç karnına. Ve uyku, başka bir hedefi, istediğiniz bir çaba yolunda istikrarlı bir ağırlık.

Başka koşullardan biri, yani bir kilo azaltmak için günlük kalori alımı. Azaltmak gerekir, her beş yılda iki yüz kalori. Örneğin: otuz beş yıl günlük norm kalori olabilir iki bin kilokalori. Bin sekiz yüz kalori bir gün — kırk yıl sonra kırk beş yıl – bin altı yüz kalori. Sadık eğer bu normlar, ağırlık artış olmayacak.

Yemek sırasında yemek gerekir çiğnemek daha yavaş, daha iyi. Bu sayede tokluk hissi gelecek, daha hızlı ve sen-ecek değil yemek.

Yardım narin kalmak mümkün tentür aralia. Onu herhangi bir eczaneden satın alınabilir. O içki günde üç kez, yemeklerden önce ve kırk — otuz damla. Düzenli olarak içmek bu tentür, sen kurtulmak hormonal bozukluklar.

İyi bir uyarıcı kadın hormonları bir meyan kökü. Kabul yani: bir yemek kaşığı otlar dökülür üç yüz ml kaynar su. Sonra yirmi dakika infüzyon içki infüzyon alımı yemek üçte bir su bardağı, günde üç kez, bir ay boyunca. Tek contra — hipertansiyon.

Yazın diyet daha fazla protein yemek olarak balık, et ve tavuk.

Dikkat edin su dengesi

nasıl kilo sonra 40

Yaşla birlikte cilt daha kuru hale gelir, çünkü nem başlıyor tutulması kötü. Bu durum; ortaya çıkan yeni kırışıklıklar ve kalınlaşma kan, daha kan pıhtısı oluşumuna neden olabilir ve yapışma damarları. Bunu önlemek için, uyulması gereken nem dengesini.

Bunun için gerekli olan gün içme iki, ve eğer bu sizin için zor ise, bir buçuk litre su koşuluyla, tabii ki, yoksa böbrek sorunları. Aynı şekilde önemlidir ve zayıflama. Hızlı çıkış toksinler, split yağlar ve sonuç olarak, artıracak veren, iç organları destekleyen bir metabolizma.

Giderin uykusuzluk

Her aktif kadın kırk yıl sonra bir sorun ile karşı karşıya uykuya dalmakta, bazen de uykusuzluk. Bu sadece stres nedeniyle ya da sorun olup olmadığını, ama nedeniyle ortaya çıkan sorunlar, fiziksel plan gibi horlama, ağrı, sırt ağrısı, kramp ve benzeri engelleyen iyi bir uyku çekin.

Bilim adamları, California üniversitesi, anladım ki bir gece uykusu önemli bir faktör kilo kaybı. Araştırmalar göstermiştir ki, arızalı bir rüya ya da onun eksikliği ilk elden artış ile ilişkili vücut kitle eylemleri nedeniyle hormon: ghrelin ve leptin düzeyleri, kontrol duygusu, doygunluk ve açlık.

Eğer az uyku, enerji seviyesi artar ghrelin ve leptin düzeyleri düşer. Sonuç olarak, artar, açlık ve uyku eksikliği vücut başlar telafi etmek için gıda, ama yine de daha yüksek kalorili.

Kalitesiz uyku olabilir dolu bir dizi aşırı kilo. Başka araştırmalar, uyku sırasında metabolizma vücutta daha etkin. Daha fazla uyuyacağız, daha aktif yağ yakma.

De gerek yok, çok yemek ve gece, çünkü kalori olarak aldığımız yatmadan önce yakılır çok daha yavaş. Ve ne görüyoruz: biz yaşlandıkça, daha zor olması dinlendirici bir uyku ve uykusuz bir gece için elverişli bir dizi ekstra kilo. Ne yapmalıyım? Alınması gereken radikal önlemler ve mücadele için sağlıklı bir uyku için mümkün olan tüm yollarla.

Bir yol bulup aşmak için depresyon ve stres

Sık sık sinir veya depresyon muzdarip? O zaman unut incelik. Stres üzerinde olumsuz bir etkisi vardır sindirim sistemi ya da aktif olarak çalışmaya başlar, ya da hiç vermiyor.

Kesintileri sindirim sistemi neden kötü asimilasyon gıda, şişkinlik. Bunun yanı sıra depresyon ve stres artırmak için ihtiyaç, tatlı ve yüksek kalorili gıda.

Unutun sıkı diyetler ve ani kilo kaybı

Herhangi bir ani ve hızlı kilo kaybetme sonra kırk söz konusu değildir! Sadece düzgün zayıflama! Bu yaşta cilt çok elastik sürdürmek için ani kilo değişimi ve ödemek oluşumu yeni kırışıklıkları.

Ayrıca keskin bir düşüş besin öğeleri gelişimine yol açar, yeni bir hastalık. Normal sağlıklı zayıflama — bu azalma vücut ağırlığı bir kilogram haftada 4-5 kg / ay. Açmak yok kendinizi kurutulmuş kurutulmuş meyve.

Gözden geçirin kendi ilaçlar

Bazı ilaçların alımı etkileyebilir obezite dolaylı bir şekilde. Örneğin, antialerjik ve sürünür hipnotikler fonlar neden uyku hali ve yorgunluk hissi. Sonuç olarak azaltılmış günlük kalori tüketimi, yol açan bir dizi aşırı kilo.

Antiasitler ilaçlar ve antidepresan etkiler iştah. Ve artan iştah apaçık bir düşmandır zayıflama.

Keskin bir dizi aşırı kilo bekleyebilirsiniz ilaç, hızlanan süreç yumurtlama. Bu durumda, ağırlığı azaltmak için yardımcı olacaktır artan fiziksel aktivite.

Eğer fark alındığında ya da ilacın ağırlığı artmaya başlar, yerine başka, daha uygun bir vücut.

Takipteyim son olarak spor

Bir dogma, bir bilinen sporcular daha fazla kas kütlesi, daha iyi metabolizma, yağ yakma. Ama doğal yaşlanma eğilimi, kas kaybı, bir yaş ile değiştirilir yağ.

Bu sinyal ne üzerinde çalışmak gerekir seferberlik potansiyeli kas. Ve basitçe başlayın fiziksel egzersiz meşgul. Maç için kabul edilebilir kendinizi egzersiz başlayın ve egzersiz kas. Destekleyen kas sistemi tonda azaltmak hacimleri, şekilleri ve önlemek için obezite.

Yiyin ürünler yardımcı olan yağ yakmak

kilo nasıl

Bir dizi var ürün hangi-ebilmek var istediğin kadar değil süre dinlenirsin, üstelik iterek, vücut yağ yakma. .

Egzersiz ve sıkı bir diyet güçsüz bir organizma dövülmüş toksinler, gıda, atık ve düzgün çalışmayabilir. Ayrıca ne de süper diyet değil kalmak için yardımcı olabilir, ince hastalık. Sağlığını izlemek ve olun ince gıpta genç!

29.09.2019